Miehet pettävät :/

Mitä nainen ajattelee kun saa selville, että hänen miehensä käy joskus maksullisten naisten tykönä?
16203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

no mitteepä lottoot

Äänestä

Heti kun saisin tietää, niin se olisi ex-mies sen jälkeen.

Jos toiset tietäisivät käyneen, niin toivoisin, että kertoisivat minulle etten tuhlaisi aikaani moiseen lurjukseen.
Ottaisin tietysti asian puheeksi miehen kanssa kasvotusten ja asia tulisi selväksi.

Äänestä

Ei meikäläisen viereen enää olisi sen jälkeen asiaa. Vastenmielisyyttä tuntisin miestä kohtaan.

Äänestä

Itsetutkiskelun paikka. Ja vakavan puhumisen ja kissan pöydälle nostamisen.
Punnittava tosi tarkasti mitä tehdään, suhteessa on kaksi osapuolta. Ei ole yhtä "syyllistä" vaan jossain on jotain mennyt vinoon.
Enkä laske tähän nyt satunnaista "lipsahdusta" kaidalta polulta, vaan ihan suunnitelmallista toimimista.
Vaatisi paljon molemmilta, kovaa ja rankkaa olisi. Suin päin ero ei kuitenkaan ole ratkaisu.

Äänestä

Aloittaja esittää väärän väitteen, että MIEHET pettävät. Oikeasti useimmat ihmiset pettävät. Matemaattisesti olisi mahdotonta sitoa ilmiötä sukupuoleen. Yhdyntään tarvitaan sekä mies, että nainen. Tästä johtuu, että yhdyntäkumppanien määrä on keskimäärin sama. Hajonta voi olla eri. Jos liitossa oleva mies olisi useammin sivusuhteessa kuin nainen, se merkitsisi että sinkkunaiset olisivat usemmin yhdynnässä kuin sinkkumiehet. Tuntuuko uskottavalta?

Äänestä
  • Minä olen monta kertaa väittänyt tuota samaa. Ylensä saan vastaväitteen, että ukkomiehet pettävät sinkkunaisten kanssa. Sitten aina ihmettelen, että mistä niitä sinkkunaisia riittää kaikille pettäville ukkomiehille.

    Äänestä

  • ratikkakuski kirjoitti:

    Minä olen monta kertaa väittänyt tuota samaa. Ylensä saan vastaväitteen, että ukkomiehet pettävät sinkkunaisten kanssa. Sitten aina ihmettelen, että mistä niitä sinkkunaisia riittää kaikille pettäville ukkomiehille.

    "Ratikkakuski", Amerikassa suoritettiin opiskelijoilla koe. Oli A- ja B-ryhmä, molemmissa yhtä monta tyttöä ja poikaa. Kysyttiin, kuinka monta seksikumppania oli ollut. A-ryhmässä pojat kertoivat kaksinkertaisen luvun tyttöihin verrattuna. B-ryhmälle kerrottiin etukäteen, että tulokset tarkistettaisiin valheenpaljastuskoneella. Sekä pojat että tytöt kertoivat saman luvun ja se vastasi A-ryhmän poikia.

    Meillä on pitkä perinne, jossa naiset ovat puhuneet miesten uskottomuudesta ja vaienneet omastansa. On ollut myös pitkä perinne, että miehet eivät näihin vastaa. Koska matematiikan tuntemus on heikko, tällaiset puheet ovat tuntuneet uskottavilta.

    Heteroseksuaalisiin yhdyntöihin tarvitaan sekä nainen että mies. Sekä yhdyntöjen että yhdyntäkymppanien määrä on sukupuolilla sama, jakauma voi olla eri. MOT.

    Äänestä

Odottelisin kuin tiikeri tilaisuuttani kaikessa rauhassa....

Kun kotosalla seuraavan kerran hempeiltäisiin siihen malliin, niin pitäisin huolen että mies käy kuumana ja on enemmän kuin valmis hommiin...

Sitten ottaisinkin kylmästi puheeksi talouspuolen, ystävällisessä hengessä tietenkin.
Että maksu hoidetaan ensin käteisellä. Taksani on tietenkin korkeampi kuin ammattiprostituoidulla.

Jos ei herraa miellyttäisi, niin voisi vapaasti lähteä oikeisiin maksullisiin.

Mikäli saisin korvauksen, olisi miehellä kuitenkin kondominkäyttöpakko kanssani ikuisesti eteenpäin. Katsoisin myös oikeudekseni alkaa etsimään uutta sydänystävää siinä sivussa.

Äänestä
  • Heheh. Siinä voisi olla pahat paikat miehellä. :-)

    Äänestä

  • 8+6 kirjoitti:

    Heheh. Siinä voisi olla pahat paikat miehellä. :-)

    Eiköhän mies lähtisi lätkimään ja "näin se menee" joutuisi uudellen miehen etsintään.

    Äänestä

  • 5+8 m kirjoitti:

    Eiköhän mies lähtisi lätkimään ja "näin se menee" joutuisi uudellen miehen etsintään.

    Etkö lukenut viestiäni loppuun saakka?


    Kaikkihan saavat lähteäparisuhteesta ihan vapaasti.

    Äänestä

  • 5+8 m kirjoitti:

    Eiköhän mies lähtisi lätkimään ja "näin se menee" joutuisi uudellen miehen etsintään.

    Mies voipi lähteä lätkimään, mutta uuden pesän löytäminen perussuomalaisena miehenä onkin toinen juttu.
    Ajattelitko asiaa pidemmälle?

    Äänestä

  • näin se menee kirjoitti:

    Etkö lukenut viestiäni loppuun saakka?


    Kaikkihan saavat lähteäparisuhteesta ihan vapaasti.

    "näin se menee", tietysti saa, mutta on se niiku eri asia lähteekö vai ei. Sinun metodillasi se on lähes varma, jollakin toisella hyvin epätodennäköinen. Mutta jos valitset karkottamismetodin, sinulla on siihen oikeus. Luin kyllä ihan koko viestin.

    Äänestä

  • 11+17 kirjoitti:

    Mies voipi lähteä lätkimään, mutta uuden pesän löytäminen perussuomalaisena miehenä onkin toinen juttu.
    Ajattelitko asiaa pidemmälle?

    "11 17", löysipä tai ei, eiköhan se ole tässä tapauksessa jokseenkin pakko.

    Äänestä

  • 5+8 m kirjoitti:

    "näin se menee", tietysti saa, mutta on se niiku eri asia lähteekö vai ei. Sinun metodillasi se on lähes varma, jollakin toisella hyvin epätodennäköinen. Mutta jos valitset karkottamismetodin, sinulla on siihen oikeus. Luin kyllä ihan koko viestin.

    Kyllä myös minun "metodillani" mies lähtisi. Olisi turha jäädä vinkumaan yhtään mitään muuta.

    Äänestä

Jos pitää valita baarista pokattu, tuttu harrastuksista tms. tai sitten maksullinen, niin ilman muuta maksullisen antaisin anteeksi. Riippuu kuinka usein ja miksi mies sitä on tehnyt. Kamalaa käytöstä joka tapauksessa, ellei vaimo ole ihan täysi pihtari.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiltti mies kirjoitti:

Mitä nainen ajattelee kun saa selville, että hänen miehensä käy joskus maksullisten naisten tykönä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu