Osalla thainuorista rankkoja kokemuksia

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/214852-osalla-thainuorista-rankkoja-kokemuksia


muhina-fysioterapiaa

laittaako lekurit lähetteitä noihin jäkittävien niskojen hierontaan?
11105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Meinaat, että tytöstä polvi paranee... Kunhan saadaan seksin oston kriminalisoiva laki, se osaltaan lopettaa noi taikkujen huoratalot ja luo uusille sukupolville toiset
haasteet.

Äänestä

Jos läski suomaalaispoika ei muuten naista saa kun kouluja käymättömän ja kielitaidottoman pojan näköisen vosun Aasiasta. Mitäs muuta kakaroistakaan vois tulla ?

Äänestä
  • Tuovat sellaisen vielä vaimokseen kotimaahan ja naapuritkin nauravat.

    Äänestä

  • " Suomalais-thaimaalaisilla perheillä on hyvin erilaisia lähtökohtia. Koulutus- ja sosioekonominen tausta vaihtelevat paljon. Yleisesti ottaen perheillä menee ihan hyvin, sanoo Duo-projektin päällikkö Hanna Kinnunen.

    Projekti selvitti suomalais-thaimaalaisten lapsiperheiden tilannetta raportissaan.

    Uusperheiden osuus on suuri suomalais-thaimaalaisissa perheissä, liki 40 prosenttia. Vaimolla on usein lapsia Thaimaasta ja miehellä Suomesta."

    Tiedän ettei tämäkään riitä poistamaan katkeraa ennakkoluuloisuuttasi.

    Äänestä

Maksaako nuo thai-fysioterapeutit veroja?

Äänestä
  • Runkkupetterit ei sieltä kuitteja saa.

    Äänestä

  • ei tietenkään kirjoitti:

    Runkkupetterit ei sieltä kuitteja saa.

    Kai ne nyt veronsa maksaa edes-

    Äänestä

  • ei tietenkään kirjoitti:

    Runkkupetterit ei sieltä kuitteja saa.

    tuskin sieltä ketää kuitta kyselee. Eiköhän siellä on tarkoitus saada jotain ihan muuta.. siis hoikkaa ja tiukkaa thaita

    Äänestä

  • kuititta kirjoitti:

    tuskin sieltä ketää kuitta kyselee. Eiköhän siellä on tarkoitus saada jotain ihan muuta.. siis hoikkaa ja tiukkaa thaita

    kas kun verottaja ei puutu!

    Äänestä

  • laimi!4 kirjoitti:

    kas kun verottaja ei puutu!

    Kohta kun tulee seksin oston kriminalisoiva laki, jokainen toivoo taikkuvittujen lähtevän lopultakin täältä lopullisesti.

    Äänestä

  • laimi!4 kirjoitti:

    kas kun verottaja ei puutu!

    On se ihmeellistä että Suomessa tollaisia liikkeenharjoittajia ja liikehuoneistoja siellä täällä ja ei makset averoja! Siis jos ei makseta! vai maksaako ne huoramot veroja?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


matkailu nj kirjoitti:

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/214852-osalla-thainuorista-rankkoja-kokemuksia


muhina-fysioterapiaa

laittaako lekurit lähetteitä noihin jäkittävien niskojen hierontaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu