Suomalainen auton tuoja tahtoo aina halvimman. Kun se halvin on sitten huono, on syy myyjässä.
Vastaukset 5
- Myyjä 2
Niin hullulta kuin tuo kuulostaakin, se on täyttä totta.
- TäysiFakta
Sama pätee kaikkiin hyödykkeisiin, ei vain autoihin.
- Fakta 2
Suomalainen auton tuoja tahtoo aina kalliimman, kuin mihin olisi uutena varaa. Ja sitten ihmetellään, että miksi sen tuodun paskan korjaus maksaa niin paljon ja mietitään, että saisiko myyjän maksamaan auton uudistamisen.
- Käryttää
Ostaisin auton mieluiten turkkilaiselta,koska ha ovat kaikista vilpittömämpiä ja mukavia ihmisiä,kaikki sinne vaan ostamaan todella vähän ajettuja laatuautoja.
- Kukaan ei ole
onneksi tähän saakka vielä syyttänyt pskan tuonnista, päinvastoin MUTTA, poikkeuksetta lähdetään aina etsimään sitä netistä löytynyttä Saksan halvinta ja kuvitellaan että löytyisi onnenkantamoinen. Se ei ole täällä Euroopan sydänmailla käytännössä oikein mahdollista. Hyvä maksaa ja siitä kannattaakin maksaa. Kuitenkin kokemuksista ja ylimääräisestä työstä turhautuneena tein periaatepäätöksen etten tuo enää autoja muille kuin lähisukulaisille ja parhaimmille kavereilleni tarvittaessa. Tinkijät, vänkääjät ja tyhjänkysyjät eivät ole sen arvoisia että niitä kannattaa palvella. Toisin sanoen EI ENÄÄ HELMIÄ SIOILLE
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45707
- 20649
- 53608
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48600- 76576
- 46569
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan183514- 41512