Miehen tekstiviestit, mitä hakee?

entajuaaaaaaaaa

Nähtiin n. vuosi sitten ekan kerran erään komeen miehen kas, samoilla jatkoilla baarin jälkeen. Sen jälkeen kesällä nähtiin yhteisten kavereiden kautta, mies kehui minua "hyvännäköiseksi blondiksi", tuli itsevarman oloisena aina mun viereen nukkumaan ja hipelöimään, tosin saatto flirtata myös mun kavereille... sen jälkeen ottanut yhteyttä n. parin viikon välein,kyselee missä menen, mitä teen jne. Itse voisin olla kiinnostunut miehestä, vaikka en tosin tunne koko miestä, mutta hän on ihana. Ikinä ei olla mitään syvällisiä keskusteltu tai muutenkaan henkisellä tasolla lähennytty...

Mutta mitä mies hakee jos tekstailee mulle, kyselee, joskus saattaa jättää vastaamatta mulle ja lopettaa keskustelun kuin seinään. Joskus ehdottanu että voisin tulla yöksi hänen luokseen, mutta en ole vielä mennyt erinäisistä syistä johtuen. Onko mies kiinnostunut vai yrittääkö saada vain panoseuraa? huom tekstarit tulee yleensä vain vkloppuisin illalla...

ja tää ei ole provo vaikka siltä vaikuttais, mä en vain ymmärrä mitä mies hakee...

14

1655

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olen viisas

      No ihan selvästi yrittää saada panoseuraa. Jos se olisi kiinnostunut noin niinku seurustelu mielessä niin soittaisi viikollakin ja pyytäisi kahville tai muuten vaan viettää aikaa. Ehdottelee että tulet sen luokse yöksi niin yrittää siten saada sut panoseuraksi

      • aloittajaaaaa28

        toi on näin äkkiseltään ajateltuna todennäkösintä, mut voisko olla mahollista että haluu vaa pitää mun kiinnostusta yllä tolla satunnaisella kuulumisien kyselyllä? viestitteleekö miehet yleensäki helposti naisille niitä näitä, ja ehdottelee suoraan? ...kun ei ole oikeasti kiinnostunut oikeasti, ei ole oikeastaan mitään menetettävää vaikka tuliskin pakit?


      • 11+2
        aloittajaaaaa28 kirjoitti:

        toi on näin äkkiseltään ajateltuna todennäkösintä, mut voisko olla mahollista että haluu vaa pitää mun kiinnostusta yllä tolla satunnaisella kuulumisien kyselyllä? viestitteleekö miehet yleensäki helposti naisille niitä näitä, ja ehdottelee suoraan? ...kun ei ole oikeasti kiinnostunut oikeasti, ei ole oikeastaan mitään menetettävää vaikka tuliskin pakit?

        Olet niin ihastuttavan sinisilmäinen, elämä opettaa vielä.


    • aloittajaaaa28

      sinisilmänen? mähän nimenomaan en ole, vaan epäilen et oon sille pelkkä hoito muiden joukossa, tajusitko?

    • rehti matti

      No olethan sä sinisilmäinen jos et tajua että mies on playeri ! Unohda ! Tosimies kun ihastuu se ei flirttaile samalla muille naisille.

    • jlsdfjuehh789392

      aivan selvä naisten kusettaja, kulkee ympäri maakuntia ja joka kolkassa joku nainen ketä vuorollaan käy panemassa. rahaa löytyy ja asuntoja joissa käydä hässimässä. kotona vaimo ja paljon lapsia.

    • Jos et ole sinisilmäinen

      Niin miksi edes kysyt asiaa? Eiköhän tuo ole ihan päivän selvä asia. Ei kannata edes epäillä että olisiko kiinnostunut muusta kuin jalkojesi välistä.

    • hehhe2

      Se Mies on naimisissa tai seurustelee vakituisesti.

    • marza62

      Unohda koko mies tai vastaa samalla mitalla...

    • Olet varalla

      Komeissa miehissä ja kauniissa naisissakin on näitä, jotka flirttaavat vähän jokaiselle ja pitävät ihailijoitaan varalla odottamassa. Mies pitää sinua ja viittä muuta lämpimänä tekstiviestein siltä varalta, että jonain viikonloppuna ei ole muuta seuraa. Itse hän ei näe siinä mitään vikaa, vaan ajattelee tekevänsä teille naisille palveluksen: tehän tykkäätte hänen viesteistään ja odotatte kuumana, että panovuoro sattuisi kohdalle.

    • karvasta kalkkia

      Ei kannata tällasen miehen sänkyyn mennä, tai kuvitella että saisit suhteen aikaiseksi. Kokemus opettaa kantapään kautta ja sitä kokemusta ja oppia ei kannata hankkia. Olen kokenut, takkiin tuli. Ihmisen näennäinen ihanuus vie harhaan.
      Kun mies ei voi pyytää treffeille asiallisesti niin haluaa vain panoa viikonloppuina. Paha merkki on se että jättää vastaamatta sinulle tai lopettaa keskustelun kuin seinään.
      Tällaisilla miehillä on tosiaan usein muutama varalla, sinäkin, ehkä hänellä on ollut joitakin muita helpompia panoja menossa. Sinä olet epäileväinen, mutta kiinnostunut. Hän jaksaa odottaa ja pitää sinua ns. lämpimänä sitä hetkeä varten kun toinen pano ei olekaan saatavilla tai kyllästyy lopullisesti siihen kun saa seksin lisäksi korkeintaan kuulla tekosyitä selityksiä ja turhia lupauksia.
      Sen luulisin sinun tietävän jos mies on perheellinen.

    • Haloo! Mies voi olla varattu tai hakee tosiaan vai panoseuraa....ota siitä selvää kysymällä suoraan!

    • 12+12

      Pesä esiin ja petiin! Sehän sullakin on mielessä, kun tällä palstalla kyselet.

    • On miehiä, joiden mieltä hivelee pitää itsellään "haaremia" ympärillään eli varmaan tuollakin miehellä on "tarve" kerätä itselleen kattauksen useampia naisia, joiden kanssa voi olla satunnaisessa suhteessa myös seksuaalisesti, kun milloinkin sattuu vaihtelua haluamaan. Yleensä tuollaiset miehet ovatkin sitoutumiskammoisia, joiden kiinnostus naiseen hiipuu silloin, kun nainen alkaa "omimaan" häntä ehdottelemalla alkamista styylaamaan. Siksihän kyseiselläkin miehellä on jatkuva "haku päällä" ja yritys saada lähempi kontakti uusiin naisiin sitä asiaa silmälläpitäen, että hän joutuu tiputtamaan jonkun sitoutumishaluisen naisen kattauksestaan.
      Sinä voit selvittää asian helposti. Ehdotat vain kyseiselle miehelle, että te alatte olemaan vakituisesti kaksin. Ja että se mies sitoutuu vain sinuun ja jättää muut naiset pois elämästään. Sittenhän sinä sen huomaat mitä hän haluaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      79
      4343
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      22
      2793
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2708
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2469
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      112
      2454
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      111
      2214
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      100
      2173
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      632
      2026
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1965
    10. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      32
      1836
    Aihe