LÄÄKEKORVAUS !

Ei valitus kuitenkaa

Ja taas on valtion viisaat lyöneet ne viisaat päänsä yhteen ja ovat jo rukkaamassa Kelan maksamia lääkekorvauksia uudelleen.
Vuodesta 2015 tulis voimaan ja ensimmäisilta 50:ltä eurolta ei Kela korvaisi mitään ts. vasta sen omavastuun ylityksen jälkeen tulisi Kela mukaan reseptilääkkeiden korvaamisessa.
Eikö niillä ole muuta tekemistä kuin jatkuvasti muuttaa näitä systeemejä, tämäkin lääkekorvaushomma kun juuri nyt muutettiin!

5

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itkuvirret.fi

      Niin juttiinsa,että tämmönen itkuvirsi tällä kertaa!!!

      • Aloittaja p

        Kylläpä sinua itkettää,oikein käy sääliksi. Mutta minkäs sitä toiset tekee kun ei voi auttaa joten veisaile vaan lisää...


    • Eurooppa ja Afrikkalaiset tarvii hynää.

      • P-ersiin.

        Sepä on niin jotka tarvii lääkkeitä ja muita hoitoja pitäskö kaikki poistaa? Ootappa kun itelle kolahtaa itke sitten? ET saa kuukausiin kuin hylättyjä päätöksiä! Itkuvirelle!


      • pörhöt9
        P-ersiin. kirjoitti:

        Sepä on niin jotka tarvii lääkkeitä ja muita hoitoja pitäskö kaikki poistaa? Ootappa kun itelle kolahtaa itke sitten? ET saa kuukausiin kuin hylättyjä päätöksiä! Itkuvirelle!

        >kyllä rikkaat joutaa maksaa lääkkeensä, köyhät ei pysty se on vaan fakta, nekin joilla on rahaa ettei paskalle taivu kitisevät ilmaisia lääkkeitä ja muita palveluita ilmaiseksi aikoihin on eletty tässä kepun valtakunnassa, mitä persut avittaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      32
      7257
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      43
      4383
    3. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      26
      3926
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      189
      3499
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      13
      2553
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      30
      2505
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      44
      2172
    8. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      26
      2074
    9. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      164
      2003
    10. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1412
    Aihe