siellä talous vaan kasvaa:
http://www.mtv3.fi/uutiset/talous.shtml/2013/01/1688199/pk-yrittaja-kaipaatko-kasvua---mene-afrikkaan
http://www.mtv3.fi/uutiset/talous.shtml/2013/01/1688199/pk-yrittaja-kaipaatko-kasvua---mene-afrikkaan
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
taitaa olla se, että siellä lomallakäyvät maahanmuuttajat kehuvat maastataivaaseen kuinka he saavat suominaista, ja euroopan parhaat edut .
Niin siellähän semmonen leviää kuin kulovalkea .
Joku kertonut että ilmasto lämpenee. Ne on tulleet tänne sitä lämpenemistä odottamaan.
Joka maa afrikkassa on äärikapitalistinen,niiden pitäisi oppia pitämään omistaan huolta,eikä vain niin,että vain osa pärjää ja loput on orjia.
Jos Suopmessa ei olisi sos.demokratiaa,ei olisi koko Suomea.Minkään sopimisesta ei tulisi yhtään mitään,muuten kuin aseilla, ja se olisi loputonta sisällissotaa.
Sosiaaliturvalla oleskelemaan tietysti osa tulee ja sitten he luulevat saavansa kaikki valkoiset naiset kuten kotimaissaan, jossa onkin sen naisen saamisen kanssa "hiukan" erillainen kulttuuri. AIDS:istakaan ei ole tietoa.
Naurettavaa että jokin muu syy vetäisi tänne korkeasti koulutettujen pakkasmaahan, kun eivät edes kouluja käy. Kyllä ne ovat ne alemman tasoiset vietit, jotka vetävät kauniiden naisten perään. Ovat kyllästyneet omiin käkkäräpää naisiinsa. Itsekin vetävät pään kaljuksi nykyään.
joutilaiden yhteiskunta .
jos maa ei tarvitse lukutaidottomia työntekijöitä miksi niitä otetaan vastaan.
on todistettu että 20v on odotettu työvoimapulaa ei ole vielä tullut.
ONKLO VALTIOLLA LIIKAA RAHAA ?