Tuossa joku viikko sitten olin vanhempieni kotona ja telkkarista tuli American Idols tai vastaava ohjelma. Se ei varsinaisesti liity itse aiheeseen mutta silloin tulin ajatelleeksi seksiä ja sitä miten kaikki on jo nähty sielun silmin.
Pornoa katsoessa olen aina ollut kiinnostunut erityisesti naisten ilmeistä ja käsien ja sormien eleistä ja liikkeistä koska ne ovat inhimillisin asia seksissä, mikä erottaa ihmisten rakastelun eläinten monotonisesta jyystöstä. Tästä syystä en myöskään hirveästi katsele yhdyntää esittäviä videoita ellei nainen ole todella viehättävä. Toisaalta en enää myöskään jaksa katsella hirveästi pelkkää naista esittäviä videoita (vaikka kuvia tallentelen rutiinilla) koska siinä tapahtuu niin vähän.
Kaiketi se päällimmäinen ydinajatus mikä sillä hetkellä syntyi oli se että jos saisin uusia seksuaalisia kokemuksia, naisen temput eivät luultavasti hirveästi yllättäisi. Toki täytyy tiedostaa se että kaupallisessa erotiikassa naisilla on tietyt ohjenuorat sen suhteen miten heidän pitää liikkua ja ehkä jonkinlaisia estojakin oman liikkumisensa suhteen.
Pornoa katsoessa olen aina ollut kiinnostunut erityisesti naisten ilmeistä ja käsien ja sormien eleistä ja liikkeistä koska ne ovat inhimillisin asia seksissä, mikä erottaa ihmisten rakastelun eläinten monotonisesta jyystöstä. Tästä syystä en myöskään hirveästi katsele yhdyntää esittäviä videoita ellei nainen ole todella viehättävä. Toisaalta en enää myöskään jaksa katsella hirveästi pelkkää naista esittäviä videoita (vaikka kuvia tallentelen rutiinilla) koska siinä tapahtuu niin vähän.
Kaiketi se päällimmäinen ydinajatus mikä sillä hetkellä syntyi oli se että jos saisin uusia seksuaalisia kokemuksia, naisen temput eivät luultavasti hirveästi yllättäisi. Toki täytyy tiedostaa se että kaupallisessa erotiikassa naisilla on tietyt ohjenuorat sen suhteen miten heidän pitää liikkua ja ehkä jonkinlaisia estojakin oman liikkumisensa suhteen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
"-- jos saisin uusia seksuaalisia kokemuksia"
Onneksi me kaikki tiedämme tämän olevan vain äärimmäisen hypoteettista pohdiskelua.
Uusia seksuaalisia kokemuksia...
Niin, mitä ne entiset seksuaaliset kokemukset ovat? Rakkauden kesä? Vaginoiden kuvien katseleminen eri-ikäisten naisten häpyhuulia vertaillen? Nettiporno? Nettiseksi?
Toki suuri osa niistä kokemuksista ja kasvusta on pitänyt kokea itseni kanssa. Nekin ovat toki kokemuksia vaikka tarkoitinkin niitä muita tuossa yllä.
Olikohan tämä taas huumoria?
"Pornoa katsoessa olen aina ollut kiinnostunut erityisesti naisten ilmeistä ja käsien ja sormien eleistä ja liikkeistä koska ne ovat inhimillisin asia seksissä, mikä erottaa ihmisten rakastelun eläinten monotonisesta jyystöstä."
Niin, niillä seksiä näyttelevillä pornotähdillä jotka eläinten lailla jyystävät on juuri ne inhimillisimmät ilmeet tai käsien ja sormien liikkeet? Niin et varmaankaan voi mitään uutta enää nähdä/kokea?
Kornilta kuullostamisen riskilläkin sanon, miltäpä kuulostaa:
nainen, joka sinua rakastaa (ja jota sinä rakastat) katsoo sinua syvälle silmiin kun tulette samaan aikaan. Samalla nainen upottaa kyntensä selkääsi ja tunnet hänen o:sta kipristelevät varpaasi ja kouristelevan vartalosi. Miltäköhän sen naisen katse näyttäisi ja tilanne tuntuisi?
Eipä miltään tietty kun kaikki temput ja pornotähtien ilmeet ja eleet on jo nähty...
Siis häh?
Aloittaja on neitsytpoika-autisti, jonka koko teoretisointi aiheesta pohjautuu virheelliseen olettamukseen, etteivät naiset nauti seksistä. Siksi hän ei edes pysty kuvittelemaan mainitsemaasi tilannetta.
Tuo on taas noita naisten tunnejuttuja ja osasin ennustaa nuo jo kirjoittaessa. Naiset keskittyvät tunnetiloihin eivätkä itse visuaalisiin ja taktiilisiin yksityiskohtiin. Naiset kuvailevat toki muisteloissaan tuollaiset yksityiskohdat aivan kuten miehetkin mutta naisille ne ovat vain rekvisiittaa niille itse tunteille.
en ole asiantuntija, mutta tietääkseni autistit eivät ole ollenkaan kiinnostuneita ilmeistä, eleistä tai mihinkään ihmillisyyteen liittyvästä? Paradoksaalisesti voisi tietysti olla juuri niin, että autisti kuvittelisi pornotähden ilmeissä ja eleissä olevan jotain inhimillistä. who knows?
Niin, kirjoittaessani osasin jo ennustaa tätä vastinetta...
Erehdyit kuvittelemaan että puhun tunteista. Puhuin kokonaisvaltaisesta kokemuksesta. Fyysisestä, psykologisesta, sosiaalisesta - ja kyllä - myös emotionaalisesta. Mutta tunteet siis vain yksi tekijä. Ja mielestäni kuvasin nimenomaan myös taktiilisia yksityiskohtia - mutta sinä siis näit ne jonkinlaisena projektiona naisellisille tunteilleni? Pornohan on lähinnä visuaalista - kiinnostaa että miten olet kerännyt taktiilista kokemusta pornon kautta?
Mutta jos kuvittelet että erilaiset temput on se ratkaisu (tai että kaiken olet pornosta oppinut/nähnyt), niin onnea vain valitsemallesi tielle.
ai niin, ja se unohtu sanoa (vrt otsikko), että porno jos joku on ihan sitä turtaa tuubaa, tosielämän seksi ei koskaan.
"Viisauden turruttava vaikutus"
porno on näyteltyä
porno ei ole yhtä kuin seksi
et mitenkään voi miehenä tietää miltä seksi/orgasmi naiselle tuntuu
klitoris ei ole tunnoton
emätin ei ole täysin tunnoton
Tulit kertaamaan väärään paikkaan. Jutuillasi ei ole mitään tekemistä aihepiirin kanssa.
Kirjoitat aloituksessa kerrot pornoa katsellessasi analysoivasi naisen eleitä, ilmeitä ja liikkeitä. Porno on näyteltyä! Porno ei ole intiimiä rakastelua, etkä täten voi tehdä minkään sortin analyysejä seksuaalisesta käyttäytymisestä filmejä katselemalla.
Voisin laillasi väittää tietäväni rakkaudesta pelkän titanic-elokuvan katselun ja analysoinnin perusteella. Tiedätkö itsekään kuinka hullulta kuulostat kirjoituksinesi?
Kertaus on aina paikallaan missä ikinä kirjoitteletkin, aihepiiristä riippumatta. vaikkakin tähän aiheeseen tämä kirjoitus todellakin kuuluu.
Ei minulla tässä mietinnän kohteena ollut naisten vääntelehtiminen ja nautinto vaan nimenomaan se miten nainen yrittää miellyttää miestä tai naisen uteliaisuus miehen vartaloa kohtaan. Ihmisen ruumiilla on rajallinen määrä asentoja ja nivelillä on tietyt rajoitukset, myös käärmeihmisillä.
En ole ikinä kirjoittanut mitään "klitoris on tunnoton" juttuja. En tiedä miksi näistä asioista ei voida keskustella rehellisesti ilman olkinukkeja.
"Porno on näyteltyä!"
Mutta juuri sen takia sieltä on hauskaa yrittää poimia kohtia jotka EIVÄT ole näyteltyjä. Paraskaan näyttelijä (porno- tai tavallinen) ei pysty peittämään kaikkea omasta itsestään. Jokaista liikettä ei voi koordinoida alusta loppuun. Siksi väkisinkin väleistä paistaa läpi aitoutta.
Itse asiassa "aitous" on monen näyttelijän valtti.
monella näyttelijättärellä on pää aineista sekaisin, aitoutta on siitä vaikea löytää.
On teillä täällä kyllä erikoiset harrastukset, täytyy myöntää. Etsiä näytelmistä aitoja kohtia?
Katselin erään aikuisviihdedokumentin, oli erittäin valaiseva. Voisinkin suositella etsimään netistä aikuisviihdedokkareita ja tutustumaan niihin.
Tuo otsikko on todella harhaanjohtava, koska kirjoituksillasi ei ole mitään tekemistä viisauden kanssa.
ap määrää mitä kirjoitellaan mihinkin, se tietää miehenä kaiken naisistakin
se nipistää naista ja kun nainen kiljaisee, se sanoo naiselle "älä kilju, ei sussa ole tuntoa" se tietää kato naista paremmin
Mies kiihottuu seksikkäästä naisesta visuaalisesti, ja mitä kauniimpi nainen on sitä upeampaa seksi on miehelle.
Naiset ovat taas mestareita kokemaan seksin päässään tunne kokoelmana johon verrata sormetustaan tai vastaavaa itsetyydytyksen muotoa seksiin miehen kanssa, kun miehen laukeaminen on joko tai ei mallista.
Ennen aikuisviihde oli todellakin eleganssimpaa, juuri niitä naisten sormien kouristeluja sukkanauhojen ympärillä ja huulien puraisua ennen O:ta. Vaikka nykyään porno tähdet ovat muovisempia, on kirjo paljon laajempi.
Pornossa naiset näyttelevät, miehen tulee kiihottua tarpeeksi jotta laukeaisi.
Seksi voi olla muutakin kuin panemista.