Viledan Virobi robottimoppi 35€

Lupasin laittaa käytön jälkeen palautetta kyseisestä laitteesta tänne, mutta on päässyt unohtumaan. Nyt kun muistui niin.

1. Hintansa väärti.

2. Sana moppi on harhaanjohtava. Ohut kertakäytökangas laitetaan robotin alle ja sitten se alkaa liikkumaan edestakas lattialla. On hiljainen. 30 tai 120 min valinta. Ei toimi matolla. Eikä saa kastella eli kuivalla kankaalla kerää vain pölyt pois.

Enpä tiedä suosittelenko vai en. Vähän siinä ja siinä. Pienikokoinen, ei vie paljon säilytystilaa ja kissaa kevyempi, kilon enintään.

2

2418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ydin esilä

      Kuulostaa aika turhalta laitteelta kun ei desinfioivilla aineilla puhdista lattiaa. Kiitos infosta, koska tuota infoa mainoksesta ei tule esiin jas olen harkinnut saman laitteen ostoa.

    • Anonyymi

      Ostettu useita vuosia sitten halpissiivousrobotti vähän vitsinä.
      Mutta kun ei olla innokkaita imuroimaan niin kokeiltiin Virobin kykyä selviytyä pölynkeruusta.
      Ja siitä se kyllä selviää!
      Mokoma pikkuhärveli ainakin viisi tuntia kestävällä akulla seilaa uupumatta lattioita laidasta laitaan ja nuohoaa kaapinalustat ja seinänvierustat niin että imurointia tehdään enää harvoin.
      Ja mikä määrä karvoja löytyy imuroiduiltakin lattioilta.
      Kaksi karkeakarvaista kissaa mutta robotin liina kerää niitä yhä lisää ja lisää.
      Vähääkään isompia roskia se ei kerää mutta pölyä ja karvoja kyllä.
      Ja kun se jynssää lattiaa niin se saa lakatun lautalattian kiiltämään.
      Merkkipölyliinat turhan kalliita mutta jos viitsii itse saksia rullakuituliinasta niin ei maksa paljon.
      Siis - Vileda Virobi, eniten käytetty kodinkone siivouksessa ehdottomasti.
      Loisto vekotin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      61
      11635
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      96
      8841
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      12
      4417
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      23
      3984
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3861
    6. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      90
      3656
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3646
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      15
      3451
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3232
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2435
    Aihe