ollaa oltu ukon kans monta vuotta kihlois ja nyt viime vuosina on tullu facebook meijän väliin. Minä raskaana oleva akka facebookissa pelkästään pelaan pelejä koska ei mulla ole kavereita eikä muutakaan siellä. Mutta mein ukko seurasi sinkkuveljensä perässä facebookin ihmeellisiin ja muka viattomiin "kaveri ja ystävä" ryhmiin ja sieltä nyt saanut "kavereita" joiden kanssa sit vannotaan jo syvää ystävyyttä vaikkei oo edes kuulumisia vaihdettu ja nii niitä sydämmiä...ei unohdeta niitä sydämmiä. juu ja ne "kaverit" pystyy valkata ja ne on ihme kyllä kaikki naisia? ukot ei kuulema kelpaa kaveriks....eiku muutaman ukon otti kaveriks ihan vaan "hämätäkseen" mua. nojoo sanotte tietty et oon vainoharhanen paska, ja joo voi ollakki mut aina ku ukko juo ni kyllä niin lähtee sydämmet ja ihana ystävä viestit menemään...sit jos niistä jotain mainitsee ni hirvee haloo ja kaikki käännetään niinku mun syyksi. Selvinpäin se muistaa viestit poistaa ettei niitä kukaan nää tai huomaa vahingos. Ite siis en tiiä Ukon noit tunnuksii mut aina kännis se jättää keskustelut auki......ja ohi mennes niit on vaikee olla lukematta.
fb tulee väliin...
nettipetetty
5324
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
no...voi...jumalauta
Siihenkö sä perustat parisuhteen? Sydänten lähettely facebookissa? Se on sun mielestä pettämistä? Mä en tiedätkö yhtään ihmettele että sun mies suuttuu tollasesta. Vetäsin itsekin kilarit jos mulla ei sais olla ystäviä.
no ei tuntemattomille "ystäville" tarvi lähetellä sydämmiä. Sydän tarkottaa rakastamista, rakkautta. ..samal mital ukolle..ei mullakaan oo saanu olla 8 vuoteen kavereita minkäälaisia.
no kylläpä saatan minäkin sydämen laittaa kavereilleni jos ei ole vaikka pitkään aikaan nähnyt. voi hyvä jessus sentään miksi olet sellaisen ihmisen kanssa joka on täysin sekaisin? oma valintasi?
Fb.n on pettämisien ja suhteen rikkojien paratiisi. Itse kokenut ties kuinka monta kertaa kun vielä kuuluin faceen sen että parisuhteen riitatilanteissa sieltä haetaan lohtu ystävät haukkumaan ja lohtupanot ja kahden välistä parisuhdetta puidaan sitten julkisesti seinällä. Itselläni ei tuosta syystä ole facea ollut enään liki kolmeen vuoteen ja alkuun uusia kumppaneita ihmetytti miksi en ole facessa mutta nykyään se ei enään ole kaikilla muutenkaan itsestäänselvyys. Ainakin julki v.ittuilut on loppuneet kun ei koko p.aska saittiin enään kuulu ja suhdekin on läheisempää kun emme keskustele rinnakkain sängyllä molemmat läppäri sylissä netin kautta toisillemme. Niin huom olen yli 30v joten mitään pelkästään teinisoopaa tämä ei ole.
FACEBOOK ON PETTÄJIEN PARATIISI... TOTTA!!! TOTTA!! TOTTA!! kukaan normaalijärkinen ei voi todeta muuta.