Kenelläkään kokemuksia kyseisestä kaupasta? Miten onnistui toimitus ja kauanko kesti? Hinnat ovat erittäin kilpailukykyisiä, uskoako todeksi vai ei..?
gear4music.com
6
22534
Vastaukset
- Anonyymi
Ostin käytetyt edulliset studiomonitorit, jotka tulivat ulkomailta postiin alle viikossa, joten isot plussat siitä.
Sitten päästään miinuksiin, kun tilaamani studiomonitorit olivatkin rikki, kun häiritsevää rapinaa ja särkee esimerkiksi basarin lyönnissä. Lähetin takuuseen, jossa eivät osanneet korjata, vaan lähettivät takaisin.
Thomann on tunnetusti pelkkää laatua, joten tilaa sieltä ennenkin kuin tuolta. Vaikka Gear4musicin asiakaspalvelu on toimivaa, ei se auta jos laitteet eivät kunnolla toimi. - Anonyymi
Oma kokemukseni liittyy aloittelijan sähkökitaraan. Ostin kokeeksi sinänsä halvan sähkökitaran Gear4 Music tuotemerkillä. Tarjosivat palautetun yksilön ja lupasivat, että se on tarkistettu ja kunnossa. Hinta n. 80% vastaavasta uudesta priimasta. Kun tilasin sen, saapui se vasten tahtoani lähipostiin ja eri paikkaan mihin sovittu vaikka tilasin alun perin kotiin asti. Kun sen lopulta sain - petyin. Näin heti ulkoisia vaurioita. Rungossa lohkeama, pala pois. Hihnatapit vääntyneet ilmeisesti kun kitara on pudotettu. Talla vinossa ja pois paikaltaan. Hihnan reiät revenneet. Mukana kantolaukkupussi, revennyt. Kitaran nauhoista osa kantaa eli kaikki nuotit eivät soi. Pieni e kieli menee nauhojen taakse lukkoon railoon. Olin vähällä palauttaa koko vehkeen, mutta se olisi ollut sen verran työlästä, että pienempi kustannus olla tekemättä. Korjasin tallan asennon ja lisäsin ylimääräisen jousen, kittasin kolon ja maalasin, viilasin nauhoja siedettäväksi olkoonkin ei se kuntoon tullut. Liimaa hihnaan ja laukkuun myös ja oikaisin tapit. Lisäsin korokepalan tallapalojen alle, jotta ei särise niin paljoa. Lopulta sain sen jotenkin toimimaan ja alkeisharjoitteluun kelvolliseksi.
Taustana tähän...tilasin jo aiemmin vastaavan uuden. Kun sain tilausvahvistuksen, mikä pitäisi olla sitova asiakirja, niin sainkin tiedon kun alkuperäistä tilausta ei määräaikaan tullut, että heillä oli ollutkin hinnoitteluvirhe ja tuotteen hinta onkin suurempi kuin mitä minulle oli jo tilausvahvistettu heiltä. Peruivat toimituksen uudesta priimasta yksipuolisesti vedoten omaan virheeseensä vaikka vahvistus oli jo tullut.
En tiedä olisiko tuo uusi priima ollut ehjä ja kelvollinen. Sain palautetun rikkinäisen ja sen jotenkin korjasin. Molemmat yritteet myöhässä ja eri tavoin kuin sovittu.
Taisi jäädä viimeiseksi kerraksi osaltani käyttää tätä puljua. Harmia tuli moninverroin suhteessa ja absoluuttisesti pienen säästön toivossa. Ja tuote on korjaustenikin jälkeen sekundaa. - Anonyymi
Tilasin useamman tarvikkeen näiltä ja yhden kitaran.
Heidän oma merkkinsä SubZero.
Kitara on hinta/laatusuhteeltaan Ok ja voittaa Thomannin Harley Bentonit.
Kaikki meni ok, ja tavara saapui nopeasti.
Sittemmin Marshallin vahvari hajosi 2kk jälkeen ja palautin sen.
Menin siis sivuille ja aloitin palautusprosessin.
Sain tiedon ettei tuotetta tarvitse lähettää takaisin ja että selvittävät asiaa.
Saa nähdä miten käy.
Marsun rikkoutuminen ei heidän syynsä ole, mutta saa nähdä miten hajonneen tuotteen kanssa nyt sitten toimivat.
Yleinen hintataso on hieman Thomannin yläpuolella. Vain hieman, mutta se riittää.
Varsinkin uuden alvihomman ja Brexitin vuoksi en tilaisi enää Briteistä,. ellei varasto ole muualla EU:ssa. - Anonyymi
editti: Vahvistin saapui 1kk odottelun jälkeen Espanjasta.
Kaikki ok.
Ei valittamista Gear4Musicin suhteen.
Myöskään alveja ei tarvitse maksaa erikseen.
Ovat tilauksessa mukana jo.
Eli Gear4Musicista voi tilata turvallisin mielin.
Tulee suoraan postiisi eikä jää tulliin.
Positiivinen kokemus koska britteihin ei tarvinnut alkaa lähettelemään mitään eikä todistelemaan että vahvistin todella oli rikki.
Näköjään tilini on 6kk ilmaiseksi VIP-tili ja jatkuu sellaisena mikäli tilaan lisää.
Eli Vippinä matalammat hinnat ja tarjouksia. - Anonyymi
No joo, tilasin leffahuoneeni peräseinään tuolta mustia akustointilevyjä, pari pakettia, sellaisia kolmiokuvioituja vaahtomuovisia koska mistään muualta ei tuntunut sopuhintaan löytyvän vastaavaa settiä. Toimitus luvattiin aivan muutaman päivän päähän ja luki että tulee ruotsista. "Hiukan" epäilytti mutta päätin tilata. Ja kappas, tuotteet saapui postiin kolmessa päivässä ja tilauspäiväni oli vielä sunnuntai! Eli ei kyllä mitään valittamista tuosta putiikista.
- Anonyymi
Tilasin maanantaina päättömän kitaran ja tuli jo keskiviikkona. Virheetön tuote, halpa ja soiva peli. Kielet piti vain laskea alemmaksi, mikä oli hankalaa koska talla on erikoinen eikä siihen ole ohjeita, ei edes netissä. Lopulta operaatio oli yksinkertainen, tosin en vieläkään tiedä mitä niillä toisilla ruuveilla tehdään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 574997
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1774358- 1334033
- 683990
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans533755Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe803562- 1143229
- 572978
- 252756
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p172574