Töihin lontooseen!

noora

Moikka!

Haluaisin lähteä au pairiksi ensi elokuusta lähtien ja suuntana olisi britit! :)
Elikkä jos on tarvetta iloiselle ja ahkeralle au pairille niin tässä olisi yksi!
Ja jos kukaan osaa kertoa vinkkiä mistä voisin löytää perheen niin voisi kertoa mulle! :)

8

1342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ella

      Hei Noora, me tarvitsemme au pariin elokuusta Lontoon keskustaan. Voitko emailata minulle enemmän itsestäsi? T. Ella ellanazar (miukumauku) yahoo (piste) co (piste) uk

    • noora

      Moikka!

      Laitoin s- postia!

    • miaa

      Etsin myös englannista perhettä 2013 elokuusta tai syyskuusta lähtien! Eli onko perhevinkkejä kenelläkään?

    • iida

      http://www.aupair-world.net -- tuolta loytyy aika hyvin perheita.
      itse oon kohta kaks kuukautta ollut au pairina etela-englannissa, bournemouthissa job-sharena kahdella puoliksi suomalaiselle perheelle :) ja kolmannenkin perheen sain jo taalla kesaksi, kun on koulujen lomat niin toinen mun nykyisista perheista ei tartte hoitajaa :)
      ja tuolta sivuilta siis loysin naa perheet kenen lapsia nyt hoidan. pari kolme viikkoa siita kun laitoin ilmoituksen olin jo taalla, hakemuksia mulle tuli parilta kymmenelta eri perheelta, tosi hyva sivusto host familya tai au pairia etsiville :)

      • iida

        mulle voi myos laittaa mailia, niin voi kertoa lisaa jos haluaa jotain kysya tms :)

        [email protected]


    • A M

      Jos olet kiinnostunut osallistumaan dokumentaariseen tv-ohjelmaan au pair -aikanasi, lähetä viestiä osoitteeseen [email protected]. Tuotantoyhtiö Aito Media kuvaa tulevana syksynä YLE:lle sarjaa Lontoossa työskentelevistä au paireista. Isäntäperhe järjestetään puolestasi.

      • paha kissa

        Mutta toihan on huijausta jos isäntäperhe on valmiiksi järkätty.
        Mikä dokumentaari se silloin on, jos kaikki on tv kautta suunniteltu valmiiksi.
        Pah


    • Irene Siljama

      Hei,

      Haemme myos au-pairia, Etela Lontooseen, n.12 kuukaudeksi, syksysta alkaen.

      Olemme kahden lapsen (4v. ja 1v.) suomalais-brittilainen perhe, ja tarvitsisimme lastenhoito, kevyen kotityon seka ruuanlaitto apua.

      Viestia: [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4348
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      122
      2802
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2562
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      86
      1546
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      117
      1488
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      49
      1209
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      85
      1154
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      996
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      993
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      179
      984
    Aihe