Kyseinen auto kiinnostais, vakio tehonen ja kilometrejäkin alle 200tkm. Siisti kuntoinen, mitähän kannattaa ottaa huomioon? laatikon luulis vakio tehoilla kestävän. ?
Dodge ramia ostamassa 2500 -03
1
113
Vastaukset
- El Pollo del Muerta
Kyllä Amerikan-Joe on vaihteistot mitoittanut niin että vakiomoottorin jatkeena, säännöllisesti ja oikein huollettuna, kyllä kestää.
Eipä tuonikäisessä juuri ihmettelemistä ole. Jos auto on siisti ja kilometrit tuossa, niin tuskin kukaan on vielä ehtinyt tekemään mitään räpellyksiä, paitsi nämä Suomen lain vaatimat valo- ja säätömoottorihässäkät.
Jos ajovaloissa on mitään tee-se-itse-meiningin makua niin heität keulalle nykyisin sallitut DOT-valot ja taakse säädettävät ilmaiskarit, joilla korvaat valojensäätömoottorit.
Huoltokirjan tarkistat, automaatin öljyt olisi hyvä olla ainakin kerran vaihdettu, mutta jos ei ole niin vaihdat sitten itse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2514535Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1272971Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412742Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741710Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051553Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn201451- 551304
- 921216
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2041083- 471075