Toyota selkeästi suurin valmistaja

Kauppalehden kertoman mukaan Toyota valmisti 9,7 milj. autoa, toisena GM 9,2 ja kolmantena VW 9,1 m ilj. valmistettua autoa. Erkaneeko tojo kilpailijoista ?
656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tuulipukukansa kaipaa toyotoja maailmalle.

Äänestä
  • Kun on omat rahat kyseessä niin silloin hinta/laatu suhde ratkaisee.

    Äänestä

  • Hajosiko Toyotasi kirjoitti:

    Kun on omat rahat kyseessä niin silloin hinta/laatu suhde ratkaisee.

    Makkaraa myydän enemmän kuin sisäfilettä.

    Äänestä

  • `````` kirjoitti:

    Makkaraa myydän enemmän kuin sisäfilettä.

    Eikö nälkä lähde makkaralla?

    Äänestä

Väki maailmalla panostaa luotettavuuteen ja laatuun. Ota mallia vaikka YK:sta.

Äänestä

Määrä korvaa laadun?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


banzai for ever kirjoitti:

Kauppalehden kertoman mukaan Toyota valmisti 9,7 milj. autoa, toisena GM 9,2 ja kolmantena VW 9,1 m ilj. valmistettua autoa. Erkaneeko tojo kilpailijoista ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu