Ei pitäis olla terveydelle turmiollinen, jos laihtuu ja diabeetikot voi elää oireettomana.
Mikä tekee karppaamisesta vaarallisen?
Muuan vuan
759
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei pitäisi niin! Tää on se väärin sammutettu tulipalo!
Varsinkin, jos ei ole edes laihduttamassa, vaan vaalii vain hyvää oloa.
Vhh n tekee vaaralliseksi THL agitaattorit jotka löytävät omasta mielikuvituksestaan kaikenlaista epäkohtaa tietämättä asiasta yhtään mitään, kysyvät istse ja vastaavat itse,niin ollaan täysin samaa ja toista mieltä
VHH:n tekee vaaralliseksi se, että sen edustajat valehtelevat ja keksivät omia elinotimintoja peittääkseen VHH:n vaarallisuuden. VHH:laiset ovat palstan perusteella kaikki sairaita, jokaisella on joku allergia tai muu sellainen puute että vääränlaisen ruoka-aineen saaminen aiheuttaa vaarallisia reaktioita. He kertovat olleensa nuorena terveitä mutta nyt kun he karppaavat kertovat he lukuisista eri ruoka-aineiden aiheuttamista ongelmista jonka takia he ovat niistä ruoka-ruoka-aineista joutuneet luopumaan.
VHH saa elimistön ainnenvaihdunnan sekaisin ja tuhoaa vastustuskyvyn.
http://2.bp.blogspot.com/-vaUh8ROqigw/T2SJ2xdlD5I/AAAAAAAAAQc/O9Tfdek4yEU/s1600/Puska Image0001.JPG
Hän kertoi vastoin totuutta.
Tässä ei ole syy.
Oletko järjissäsi, vai mitä yrität kertoa?
Jos alkaa noudattamaan vhh:ta ja huomaa sen huonot puolet, niin silloin siirrytään takaisin vanhaan systeemiin. Ei ole mitään syytä jatkaa oman terveyden kustannuksella vain kertoakseen toisille kuinka hyvä systeemi vhh on.
Voi sinua ressukkaa, kun et osaa tuon enempää järkeillä
Lyhyesti sanottuna, sinä et edes käsitä mistä kirjoitat.
Yrität selittää, jotain puppua allergioista.
Tiedätkö, että nykyisin on melkein joka kolmannella koululaisella astma. Onkohan he kaikki vhh:la
Minun nuoruudessani astma oli melkein tuntematon ongelma.
Ihosairauksia on nykyisin myös valtavat määrät. Paljon on näin ollen VHH:n kannattajia, vai mitä luulet.
Me VHH-laiset yritämme selittää ja neuvoa jättämällä viljan pois, niin näistä ongelmista saattaisi päästä eroon, niin teikäläiset selittää vhh;n aiheuttavan edellä mainitut ongelmat. Voi että kun ihmiset ovat tyhmiä
.
Turhaa paskan jauhamista. VHH on tutkittu ja terveelliseksi todettu. Ei mitään terveyshaittoja, ei vitamiinien tai mineraalien puutteita.
terv veijo
Lääketeollisuuden kannalta karppaamisesta tekee vaarallisen se että ihmiset syövät iysensä terveiksi eikä kukaan tarvitse lääkitystä loppuelämäksi.