Tulehtunut nenäkoru. Apua!

Eli nenälävistys on ollut tossa jo about pari päivää tulehtunut. Toinen puolisko nenästä on siis ihan punainen ja jos korua liikuttaa, niin nenästä tulee jotain tahmeaa paksua nestettä. Olen yrittänyt olla koskematta tuohon ja huuhdellut lämpimällä vedellä. Miten saan tuon parantumaan?
2414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuinka tuore lävistys ja oletko varma ettei ole kudosnestettä ja normaali turvotus?

Äänestä
  • Nenäkoru on ollu mulla sellasen vuoden ajan, ja korun vaihdoin tossa joululomalla. Nyt kun on tulehtunut, olen huuhdellut säännöllisesti lämpimällä vedellä. Koru on siis ihan perus rengas.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


:):D:):DD kirjoitti:

Eli nenälävistys on ollut tossa jo about pari päivää tulehtunut. Toinen puolisko nenästä on siis ihan punainen ja jos korua liikuttaa, niin nenästä tulee jotain tahmeaa paksua nestettä. Olen yrittänyt olla koskematta tuohon ja huuhdellut lämpimällä vedellä. Miten saan tuon parantumaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu