On se vaan ärsyttävää. Esim. baarissa kun viettää aikaa yksin tai kavereiden kaa, niin kun tulee juttua vastakkaisen sukupuolen kanssa ja juttelu sitten jatkuu pidempää jne.. Aina luullaan sinkuksi ja sitten ollaan nyrpeinä kun lopulta ”paljastuu”, että ei olekaan ns. vapaa. Juu, en käytä sormuksia, enkä vie puhetta kotiasioihin. Jos kysytään, toki kerron tilanteen, ei ole tarvis salailla.
Olen alkanut epäilemään, että katseessani on jotain liian sinkkua. Onko tuttua?
Aina luullaan sinkuksi, en tajua?
ei sinkku
1
110
Vastaukset 1
Ei ole moinen tuttua mutta päinvastainen on kyllä tuttua, eli luullaan varatuksi vaikken ole. Sittenkun pääsee kertoon asiasta niin ihmettelevät miten sä mukamas voit olla yksinäinen, no se vaan on... ei kaikki ole sitä mitä olettaa, kun lukee toisen käytöstä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo2032157Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1591439Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2271071- 71927
- 58908
- 47833
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus72831- 93787
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200697Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!
Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta110697