Pysäytin Roballa arkkipersun, Matti Putkosen, ja pidin hänelle lyhyen esitelmän tupakoinnin vaaroista. Matti ystävällisesti pyysi minua huolehtimaan omista asioistani.
Ilma tuntui sähköistyneeltä.
Ilma tuntui sähköistyneeltä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Puihin meni sitten otsikossa luvattu taistelu eli väärää tietoa.
Et päässyt niskanpäälle.
Et et et.
Ei ollut tarkoituskaan. Viereisissä naistentarvikeliikkeissä kyllä kuikuiltiin ikkunoissa, että millainen remakka siellä kohta alkaa, kun Masa oli jo riisunut hansikkaansakin.
Masa on cuul tyyppi. Mua käy Masaa vähän sääliksi, sillä Masalle on langennut kaikkien muiden pössiksien toilailujen taputtelu.
(sellainen ei ole kivaa vaan turhauttavaa -naurua)
Vois sissus siun kanssas. Etkös sä itekkin polttele?
On sulla huumonintajua, täytyy sanoa.
(mä käyn nyt kirjastossa)
En polta. Mistä moinen harha?
Mielikuvakeikailua.
Mutta jos olisin persu, niin takuulla polttaisin ja dokaisin lämmintä kossua. ravaisin Vermossa kalsarisillani taskut täynnä tsettejä ja kondomeja. Ja kun akkaa pitäisi vetää tauluun, niin vetäisin suoraan tauluun. En, niin kuin kokkarit, vartaloon, jotta ei jää markkereita hellaspottiin.
(asematunnelissa ei tavata -naurua)