Otsikko sen kertookin, 2 vuotta kestäneessä suhteesamme kaikki on ihan ok, mutta seksiä harrastetaan ehkä kerran parissa kuukaudessa. Ja silloinkaan mulla ei tee mieli, enkä usko että miehelläkään. Meillä on ollut riitaisii viime aikoina, mutta se on johtunut mun perheessä tapahtuvista ongelmista, jotka on heijastunut muhun. Riidat on saanu aina sovittua ja riitojen välillä meillä on kivaa. Me tehdään juttuja yhdessä, nauretaan ja meillä on mukavaa. Joskus mies valittaa, kun ei olla viikonloppuisin ystävien kanssa, mutta sitten sanoo että on mielummin mun kanssa kuin ystävien. Mulla on tosi tosi huono itsetunto ja siitä myös riidat joskus johtuu, kun en usko että mies rakastaa mua, pelkään että pettää mua ja pelkään että ystävät sille tärkeempiä kuin minä. Miestä rassaa toi joskus, mutta aina kuitenkin kertoo että asiat ei todellakaan ole noin. Että minä olen tärkein.
Kuitenkaan ei ole enää seksiä. Ja mua se ei haittaa, koska ei mulla ole haluja. Ja muuten meillä on kivaa. Mutta ei kai se normaalia ole että alle 30-vuotiaat lapsettomat nuoret harrastaa seksiä harvemmin kuin kerran kuukaudessa..
Kuitenkaan ei ole enää seksiä. Ja mua se ei haittaa, koska ei mulla ole haluja. Ja muuten meillä on kivaa. Mutta ei kai se normaalia ole että alle 30-vuotiaat lapsettomat nuoret harrastaa seksiä harvemmin kuin kerran kuukaudessa..
Vastaukset 2
Vanhimmat
Normaalia on olla onnellinen itse vierelleen valitsemastaan kumppanista ja tunnesiteestä joka pitää yhdessä.
Ilmeisesti te olette enemmän ystävät kuin rakastajat toisillenne, eikä se ole mitenkään kummallista. Seksuaalisen intohimon ilmaiseminen on taitolaji sekin ja jos tuntuu ettei sitä oikein hallitse, tulisi niitä taitoja sitten yhdessä opetella.
Kokeilemisen ja leikkimisen voi aloittaa vaikka heti tänään.
Sulla on liian paljon muita ongelmia jotta pystyisit edes harrastamaan seksiä. Huono itsetunto, luulet että mies pettää ja riitoja. Sun pitää ensin selvittä kaikki ongelmat jotta voisit nauttia edes seksistä. Jos miehes pettää sua niin sun pitää vaatia sitä tunnustamaan. Teillä ei taida olla mitään rakkautta edes suhteessa. Luulet vaan nii et kaikki on ok. Jos ei harrasta seksiä kumppanin kanssa niin kaikki ei todellakaan ole OK. Teidämn pitää puuu vakavasti kaikista ongelmista. Muuten niitä ei saa ikinä selvitettyä ja ei ole mitään järkeä jatkaa yhdessä oloa muuten.