Kertokaahan

Raimo poika

Onko tampereella oleva steel body minkälainen sali. Onko monipuolinen... minkälaisia laitteita? Kertokaahan omia kokemuksia. Olen ajatellu sinne lähtee kokeileen josko pääsis vähän parempaan kuntoon. Saako sieltä halutessaan treeniohjelma/ ohjauksen henkilökunnalta? Tää olis pirun hyvä vaihtoehto opiskelijan kukkarolle.

8

2511

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kdlewpa

      Osta kunnon voimanostotanko ja siihen 100 kg painoo, se riittää rakentamaan kropan kuin kropan.

      • fghjp

        Se pitkässä juoksussa on halvempi kuin kuntosalijäsenyys.


    • entinenbotari

      Ajasta jälkeenjäänyt. Niin sisustullesesti ja laitteet miltä vuosikymmeneltä lieneekään. Kamala meteli, antaisivat edes korvatulppia jos siellä musiikkiakin saa soittaa niin että tärykalvot halkeaa. Vähän kannattas jo panostaa viihtyvyyteen. Kilpailu on kovaa tänä päivänä

    • Anonyymi

      Oli se edullinen eikä pakko ostaa vuosijäsenyyksiä. Taisi olla jopa sauna. Näistä plussaa. Laitteet vanhahkoja, mutta toimivia. Aerobisia laitteita vähän, siksi lopetin muutaman kokeilun jälkeen, kun ne talvikaudella merkittävä syy tulla salille.

    • Anonyymi

      Ihan ok vanhan liiton kuntosali edullisilla hinnoilla ja siellä taitaa onneksi olla vähemmän roinanarkkeja kun vertaa joihinkin keskustan saleihin.

    • Ei kokemusta juurikaan löydy, mutta ilmeisesti kuntosali kyseessä

    • Anonyymi

      Tykkään Steelistä juuri sen takia, että Steel Body on minusta old school tyylisuunnan kuntosali. Rehellistä treeniä, eikä mikään pintaliitomesta, missä otetaan pelkällään kuvia peilineessä itsestä.

      Aidon autenttinen retro meininki ja laitteet toimii. Sijaintikin aivan loistava kun keskustassa Tullintorilla likellä kaikkea.

      Kannattaa nyt ainakin käydä ilmaiseksi tutustumaan. Kaikenlaisia ja pituisia kuntosalikortteja tarjolla erilaisiin tarpeisiin.

      Niin ja Steel Body kuntosalilla on myös naisille oma kuntosali. Siellä puolen on vähän paremmat laitteet ja enemmän naisten toiveiden ja tarpeiden mukaan ajateltu.

      Täältä muuten löytyy kuntosalin hinnasto https://www.steelbody.fi/hinnasto
      Edullisemmat hinnat mm.opiskelijoille.

      Kuvia Steel Body kuntosalista https://www.steelbody.fi/kuntosali

      Steel Body facebook sivusto https://www.facebook.com/SteelBody

      https://www.steelbody.fi/

    • Anonyymi

      Hyvän hintalaadun saleja Tampereella ainakin Powerhouse Gym, Steel Body ja Pyynikki Gym.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1149
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      881
    3. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      641
    4. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      319
      639
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      114
      614
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      608
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      595
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      590
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      554
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      72
      542
    Aihe