29 euroa kuussa!
"Tee vaikutus kavereihisi. Tule itsevarmemmaksi naisten kanssa. Tee eksäsi mustasukkaiseksi.
Näin mainostaa brasilialainen NamoroFake.com.br, joka myy tyttöystäviä. Tai naisten profiileja, joiden kanssa voi maksusta solmia Facebook-parisuhteen.
Vuokrapakettiin kuuluu parisuhdestatuksen lisäksi seurustelua koskevat päivitykset.
Hintaa palvelulla on 39 dollaria eli noin 29 euroa kuussa. Pihimmät voivat ostaa ex-tyttöystävän 19 dollarilla eli noin 14 eurolla.
Naisille luvataan puolet vuokrahinnasta, jos nämä alkavat valetyttöystäviksi sivuston kautta. Valepoikaystäväpaketteja sivusto ei vielä välitä, mutta suunnittelee jo toimintansa laajentamista niidenkin suuntaan."
http://www.talouselama.fi/uutiset/sivusto kaupittelee valetyttoystavia facebookiin 29 euroa kuussa/a2164584
Tilaisinko vale-tyttöystäviä Facebookiin?
12
146
Vastaukset
- Kyllä!!
Hyvä sijoitus ja halpa. Tuolla konstilla saat muutkin naiset kiinnostumaan sinusta ja muutamassa kuukaudessa alat saada muutakin kuin virtuaalipiparia.
- raivohullu ex
Todella hyvä idea! Ex- tyttöystävä saa raivohulluus kohtauksen kun näkee kuvan jostain itseään 10 kertaa upeammasta brasilialais naisesta...
Vaikeuttaa oikean naisen saamista...
- huh, huh
Joko se sun naisvieraasi kävi?
- Vakoilija kysyy
hahmotelma kirjoitti:
Illalla vasta.
Mitä aikaa ja missä asut? Asutko sä jossakin aivan keskustassa?
Sinänsä vois ollaki ihan jees, mut en kyllä maksaisi. Vaikka vois ihan pistää jonkun kanssa leikillään että näyttäisi olevansa parisuhteessa... ois vaihtelua ainaiseen 'sinkku' statukseen. Noh, ongelma vaan on sit siinä kuka hommaan ryhtyisi ilmaiseksi... no ainahan sitä voi kuvitella asoita.
- Citynainen
Estäisi todellisia suhteita syntymästä. Tosin kukaan ei koskaan näkisi todella seurassa tätä "tyttöystävää" joten homma hataralla pohjalla.
- miksi maksaa
Jos tuo on valeprofiili, niin miksi sellaista ei voisi tehdä itsekin aivan ilmaiseksi.
- ehkä onnistaisi
Miksei sitä voi hakea ilmaiseksi sitä oikeaa tyttöystävää? Ehkä onnistaisi ja markkinoisi itseään bookissa vielä sinkuksi ja valmis seurusteluun.
- yksinäinen mies.
Minä ostan heti vuodeksi. Oon sen verran kauan ollut yksin
- Ätämi
Vois ostaa myös kavereita valetyttöystävien lisäksi. Kaikki luulis että olen suosittu ja sitä kautta alkaisin saada suosiota ja piparia reaalielämässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä702078- 1291406
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1321383- 1431092
- 105957
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten360884Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82754Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55704Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50673Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67664