Koska tulee uusi punk aalto?

Ajan Henki

Mitä tapahtui vuonna '77?
Punk haudattiin ja kätkettiin
Etsikää se ja kaivakaa esiin
Jos ette tee sitä heti
On liian myöhäistä
Mihin maailma meneekään
Jos kaikki on tehty muovista?
Kaduilla lökäpöksyjä
Jotka ei tiedä elämästä mitään
Saastaisia idiootteja
Jotka tekee kaiken kuin massa

10

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Van Halen

      Kaipa Punk ja Rock ovat kuolleita. 70 ja 80- luku on ohitse ja kaikki hyvä mitä sillon oli on nyt pyyhitty pois tästä maailmasta. Jos sen voisikin tuoda takaisin... Nykyään kaikki vaan tarttuu massaan eikä osaa olla oma itsensä. Sihen tä maailma menee. Kaikista tulee samanlaisia. Ei ole mitään yksilöllistä, Olen pahoillani.

    • Nuppiin4

      Ei se täysin kuollutta ole. Okei, en todellakaan tahtois kuunnella suomalaista ton ajan musiikkia, nykypäivinä en oikeestaa kuuntele juuri ollenkaan suomalaista musaa. Paitsi pmmp, happoradio ja apulanta uppoo vieläkin. :3 ton ajan musiikista vielä ainakin siyä, et Green Dayhän perustettiin vaan muutamaa vuotta myöhemmin, ja nytkin ne on tulos kesäl suomee.

      Vaikka nykynuoret ei enää asiallista musaa kuuntelekaan niin paljon(kuulun ite kuitenki näihi asiallisen musiikin kuuntelijoihi), nii ei se tarkota että se olis kuollu. Pukeutuuhan kaiken maailman biebeliederit ja 1erectionerit - vai mitä ne nyt onkaan - nykyää niittivaatteisiin ja läväreihin. Ehkä siis asiallinen musaki tarttuu niihin joku päivä.

    • gg allin rip 93

      punk on kuollut koska 2000 luvulla ei ollut mittään pkunnon punkkia

    • näin juuri

      "Etsikää se ja kaivakaa esiin
      Jos ette tee sitä heti"

      Sitähän se punkeilla tuo touhu on aina ollut. Vaaditaan että muut tekee, itse eivät tee muuta kuin olla möllistelevät kuin ööt aapisen laidalla.

    • plastik pekka

      Totta. Sitten mennään kotiin mamman luo puurolle. Nykypunkkeja pitäs löpsiä korville.

    • Täsmälleen samana päivänä jona Jesus palajaa...

    • HAAGA47

      KYL MÄ PUNKKIA DIGGAAN....VAIKKA MUSAMAKUNI ON ISKELMÄN JA ROCKIN VÄLIMAASTOA.. EN OOPPERAA MUT VITTU PUNKKIA

    • stillhopingit

      "Punk's not dead
      - He's just resting."

      Ainakin hope so...

    • punkkari.

      ai millon punk tulee valtavirtaan?kids sing,haluatko punktähdeksi,miljonääri punkkari yh:t,kesän 2013 punkhitit,punkkareiden joulu jne..
      joo,ei kiitos.
      ja kiitos nykyisen tarjonnan,ei punk tule muotiin.
      jotka haluaa olla punk,pukeutukaa sillein sit..helvetin wannabet...
      punk on elämäntapa.

    • Joey Rotten

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      199
      14057
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      49
      4988
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      66
      4565
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      228
      3771
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      106
      3552
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      117
      3489
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      75
      2064
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      16
      1415
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      158
      1161
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      297
      1112
    Aihe