Koska tulee uusi punk aalto?

Ajan Henki

Mitä tapahtui vuonna '77?
Punk haudattiin ja kätkettiin
Etsikää se ja kaivakaa esiin
Jos ette tee sitä heti
On liian myöhäistä
Mihin maailma meneekään
Jos kaikki on tehty muovista?
Kaduilla lökäpöksyjä
Jotka ei tiedä elämästä mitään
Saastaisia idiootteja
Jotka tekee kaiken kuin massa

10

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Van Halen

      Kaipa Punk ja Rock ovat kuolleita. 70 ja 80- luku on ohitse ja kaikki hyvä mitä sillon oli on nyt pyyhitty pois tästä maailmasta. Jos sen voisikin tuoda takaisin... Nykyään kaikki vaan tarttuu massaan eikä osaa olla oma itsensä. Sihen tä maailma menee. Kaikista tulee samanlaisia. Ei ole mitään yksilöllistä, Olen pahoillani.

    • Nuppiin4

      Ei se täysin kuollutta ole. Okei, en todellakaan tahtois kuunnella suomalaista ton ajan musiikkia, nykypäivinä en oikeestaa kuuntele juuri ollenkaan suomalaista musaa. Paitsi pmmp, happoradio ja apulanta uppoo vieläkin. :3 ton ajan musiikista vielä ainakin siyä, et Green Dayhän perustettiin vaan muutamaa vuotta myöhemmin, ja nytkin ne on tulos kesäl suomee.

      Vaikka nykynuoret ei enää asiallista musaa kuuntelekaan niin paljon(kuulun ite kuitenki näihi asiallisen musiikin kuuntelijoihi), nii ei se tarkota että se olis kuollu. Pukeutuuhan kaiken maailman biebeliederit ja 1erectionerit - vai mitä ne nyt onkaan - nykyää niittivaatteisiin ja läväreihin. Ehkä siis asiallinen musaki tarttuu niihin joku päivä.

    • gg allin rip 93

      punk on kuollut koska 2000 luvulla ei ollut mittään pkunnon punkkia

    • näin juuri

      "Etsikää se ja kaivakaa esiin
      Jos ette tee sitä heti"

      Sitähän se punkeilla tuo touhu on aina ollut. Vaaditaan että muut tekee, itse eivät tee muuta kuin olla möllistelevät kuin ööt aapisen laidalla.

    • plastik pekka

      Totta. Sitten mennään kotiin mamman luo puurolle. Nykypunkkeja pitäs löpsiä korville.

    • Täsmälleen samana päivänä jona Jesus palajaa...

    • HAAGA47

      KYL MÄ PUNKKIA DIGGAAN....VAIKKA MUSAMAKUNI ON ISKELMÄN JA ROCKIN VÄLIMAASTOA.. EN OOPPERAA MUT VITTU PUNKKIA

    • stillhopingit

      "Punk's not dead
      - He's just resting."

      Ainakin hope so...

    • punkkari.

      ai millon punk tulee valtavirtaan?kids sing,haluatko punktähdeksi,miljonääri punkkari yh:t,kesän 2013 punkhitit,punkkareiden joulu jne..
      joo,ei kiitos.
      ja kiitos nykyisen tarjonnan,ei punk tule muotiin.
      jotka haluaa olla punk,pukeutukaa sillein sit..helvetin wannabet...
      punk on elämäntapa.

    • Joey Rotten

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      117
      3113
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      61
      2795
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2172
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      103
      2098
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      126
      1948
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1931
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1142
    8. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      974
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      11
      908
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      880
    Aihe