Oletteko käyneet vieraissa vaimonne ollessa raskaana?
Miehet
13
1995
Vastaukset
- miiiina
häpyä sentään, pliis.
- Kyselijä
tämä on. Kuinka moni vaan ilkeää tunnustaa.
- Avovaimo
Meillä mieshellä oli muutaman kuukauden suhde raskaana ollessani. Koko ajan epäilin, mutta mitään ei myöntänyt. Totuus vaan tuli julki, kun lapsi oli noin puolivuotta. Nyt mietitään mitä tehdään.
- tämmöistä
mutta yksi mun kaveri kertoi sellaisen jutun että kun sen äiti oli synnytyslaitoksella, niin 9 kk siitä syntyi sen miehelle (siis tän kaverin isälle) lapsi toisen muijan kanssa..
- Somebody
..kävi niin, että kun lapsi syntyi, mies vain kertoa paukautti tälle kylmänviileästi, että on pettänyt tätä neljän kuukauden ajan hänen raskausaikanaan. Seksisuhde. Ystäväni ei ollut osannut aavistaa mitään..eikä kyllä kukaan muukaan, heillä kun näytti sitä rakkautta riittävän.
Mutta miehen osalta kaikki oli vain rekvisiittaa, en uskalla edes kuvitella millainen shokki se on ollut ystävälleni.
Heillä oli iso talo, talousasiat mallillaan..elämä tuntui hymyilevän..ja kuinka sitten kävikään. Ero tuli välittömästi, ja talo myyntiin. Kauheaa katsoa ystävän surua.. :( Jälleen yksi yh-maailmaan.- seksitaudin
mieheltäni raskaana ollessani, että sillee meitin kunnon iska hoiti hommat.
- tinni
seksitaudin kirjoitti:
mieheltäni raskaana ollessani, että sillee meitin kunnon iska hoiti hommat.
Kuule, näin kävi myös mulle että sukupuolitaudin sain ukolta ollessani paksuna. Ukko yritti väittää ettei ole missään käynyt ja että ite olen sen jostain hommannu. Eipä menyt läpi kun en ole pettänyt ja kaiken maailman kokeita on otettu koko raskausaika joten ei sen auttanut ku myöntää. Kyseinen herra on muuten nyt EXÄ.
- Richard
Viikonloppuna :(
Tälläistä vitutusta ja morkkista ennen ole eläissäni kokokenut.- Kyselijä
Lohdutan sillä, että tiedän ettet ole ainoa. Taidat vain olla ainoa joka sen täällä uskaltaa tunnustaa.
- tyttö 83
onko sille jokin erityinen syy että juuri silloin tulee petettyä kun vaimo raskaana? eikö raskausaikana voi "harrastella" mitään vai onko mies niin sika ettei vaimo mahansa kanssa sitten kelpaa? tietääkö joku sanoa tähän jotain? olen vain aina miettinyt tätä.
- Richard
tyttö 83 kirjoitti:
onko sille jokin erityinen syy että juuri silloin tulee petettyä kun vaimo raskaana? eikö raskausaikana voi "harrastella" mitään vai onko mies niin sika ettei vaimo mahansa kanssa sitten kelpaa? tietääkö joku sanoa tähän jotain? olen vain aina miettinyt tätä.
Ei sille pettämiselle ainakaan minun tapauksessa ole mitään raskaudesta johtuvaa syytä. Raskausaikana voi "harrastella" kaikkea mitä muulloinkin, lukuunottamatta ehkä viimmeisiä viikkoja. Mahaakaan ei voi syyttää (Ei ole maha vielä kasvanut). Ehkä olen vain SIAKSI syntynyt....ei taida olla minusta iloa kuin "joulupöydässä" :(
- Richard
Kyselijä kirjoitti:
Lohdutan sillä, että tiedän ettet ole ainoa. Taidat vain olla ainoa joka sen täällä uskaltaa tunnustaa.
Näin se vain valitettavasti menee :(
- Jaakoppi
Oletteko käyneet vieraissa ollessanne raskaana? Omakohtainen kokemus sattui joitakin vuosia sitten kun vaimokkeeni (nykyisin ex) jäi kiinni vieraista ollessaan kolmannella kuulla raskaana. Ero tuli ja muija meni mahansa kanssa kimppaan tämän toisen kanssa joka vielä loppupeleissä olikin lapsen isä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o2845860Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki383422Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.1432647"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää2232121Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan
(Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol841656- 641057
Niin että miten
Haluatko oikeasti olla minun kanssa oikeassa elämässä, vai onko tämä vain kirjoittelua77991Ikävä tilanne rikoksen vuoksi Espanjassa - Jari Sillanpää pistää uutta matoa koukkuun
Jari Sillanpää on ehkä yksi suosituimmista tangokuninkaallisista. Ex-tangokuningas juhli viime syksynä 30 vuotista uraan9875Nuoriso on tyhmää tutkijat ovat todenneet
Nyt se on todettu ääneen mitä kaikki ovat jo pitkään epäilleet. Nuoriso on tyhmentynyt tasaiseen tahtiin. Kohta pitää ni130872Tätä ei tv:ssä: Farmi-tippuja Amski rehellisenä ongelmista kuvauksissa
Ennakkosuosikki Amskidabamski Anne-Mari Tarkkio joutui ulos Farmi Suomi -realitystä. Voimatehtävässä vastakkain asettui11814