Pitkiä miehiä ei riitä kaikille

pätkä 166cm

Lähes jokaisella naisella on vaatimus et haluaa pitkän vähintään 170 cm miehen.
kaikki ei vaan ole niin pitkiä. Meinaavatko naiset sitten olla yksin kun lyhyt mies ei kelpaa eikä sitä pitkää löydy.

7

244

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiksjuuh

      Lisää pituutta heti, tai ainakin isommat tuopit!

    • Hehe, kyllä sitä saa yksin kuljeskella vaikka pituuttakin riittäisi reilusti... et oot väärässä että pituus yksistään ei ole se tekijä joka ratkaisee. Jos niin olis nii mä olisin jo suhteessa.

    • korkkari leidi

      Ei pituus niin tärkeä asia ole. Itsekin olen pitkä nainen ja miehen pituus on aivan saman tekevää, kunhan nyt ei monta päätä lyhyempi olisi. Kunhan mies on todella luotettava, viisas ja huumorintajuinen, niin eiköhän se siitä.

    • just joo

      Niin just jos ei ole pituutta tarpeeksi naisen mielestä niin sen voi korvata viisaudella ja lompakon paksuudella.

    • rjuhani67

      Olen itse vähän päälle 170 cm. En nyt muista, että kertaakaan olisi tullut pituus ongelmaksi. Olen seurustellut tasan itseni pituisen naisen kanssa. Kerran yksi huomattavasti pitempi oli itse kiinnostunut minusta. Yleensä naiset ovat olleet lyhyempiä. Enkä ole ottanut niihin yhteyttä, jotka haluavat pitkän miehen.

    • 158 cm

      Eihän tuolla deiteillä ole muita kuin yli 180 cm pitkiä miehiä, kaikki matalammat on varattu :(

      • 164cm mies

        Ei vaan ovat lopettaneet naisen etsinnän tuloksettomana ja poistaneet profiilinsa, kuten minä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      68
      4440
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      249
      4215
    3. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      22
      3424
    4. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      163
      3304
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      68
      3066
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      77
      2912
    7. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      119
      2593
    8. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      176
      2472
    9. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      48
      2225
    10. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      24
      1820
    Aihe