Tämän takia inssit ei saa naista

YTM oikeelta

8

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kympin Nainen

      Et sattunut huomaamaan että oli Ruotsissa suoritettu tutkimus?

    • No ei voi muutakuin surkutella, kun sen takia sit ei onnista suhdemaailmassa...

    • Ehkäpä kyllä

      Minä teen töitä ympäristössä, jossa on paljon keski-ikäisiä ja nuorehkoja inssejä. Useimmat ovat olleet pitkään naimisissa eikä yksikään taida olla enää sinkku. Jostakin he parinsa ovat löytäneet ja kimpassa viihtyneet, vaikka olisivatkin sisältä kuolleita. Pitää vain löytää kaveri, joka myös on sisältä kuollut tai tulee hyvin toimeen semmoisen kanssa.

    • ....

      Pöh.. Miten tuollaista muka voi tutkia?

      Parhaimmat tuntemani tyypit ovat nimenomaan olleet inssejä.

    • ex-inssi,

      Muutaman vuoden erästä insinööri alaa opiskelin, onneksi kypsähdin ja keskeytin. Köysi kaulan ympäriltä olisi varmaan löytynyt jonkun 10 vuoden päästä jos olisin alalle jämähtänyt.

    • Reipas Mies

      Kyllä ruohoa polttavia itäblokin muusikko miehiä Suomeen tarvitaan lisää parisuhdemarkkinoiden tilaa korjaamaan!

      Liian kylmiä insinöörimiehiä, luulivatko ne paskiaiset että koulutus tuo paremman elämän, paremman flaksin ja paremmat naiset. Paskanlatvat, C-luokan naisetkin tahtoo mennä ohi jos ei näytä Beckhamilta, ja sitten kyllä eronneet nelikymppinaiset tahtoo "vakaata" parisuhdetta toki. Nimenomaan tunne-sulkeutuneet matemaattisesti lahjakkaat miehet lienee suuri ryhmä tuossa, eikä draama-queen tunnemiehet joita humaaneille aloille pukkaa kertyä. Käynee järkeen.

      Parempi on vaan jätkien vetää Karjalaa ja L&M-röökiä siellä vanhan Bemarin kyydissä, ja porukalla rallata naisia bongaamassa viikonloppuisin. Insinöörin taitoja ei lapsen tekoon tarvii, ja asuntolainankin muijan kanssa saa pienellä korolla nyt, kunhan maistraatin kautta menevät pankkiin.

    • mies32

      AMK-inssit (ainakin jotkut) tuntuvat kuvittelevan, että D-inssit saavat aina kaunista naista.
      Onko tämä sitten joku kastijärjestelmän jäänne, että AMK-inssit näkevät D-inssit itseään ylempitasoisina ja uskovat sen yltävän myös naismaailmaan? Itse en ollut uskoa korviani, kun tämä AMK-inssi kertoi kuinka D-inssit ovat parasta mitä naiset tietävät.

    • inssit järkeviä

      Eli lääketieteen opiskelijat tekevät päätöksiä tunteella ja inssit järjellä.

      Se ei kuitenkaan tarkoita tunteettomuutta vaan tunteiden hallintaa ja analysointia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      177
      6454
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      77
      5339
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3725
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      122
      3365
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      188
      2752
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      74
      2335
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2088
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      44
      1679
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1616
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1336
    Aihe