nutraus

nutraajako00?

Onko nutraus sallittua ja terveellistä 12 vuotiaalle? Painoa on kertynyt niin, että huhhu! Liikunta on joka päiväistä, mutta vaa'an numero vain kasvaa :( jos jollain on muitakin vinkkejä laihtumiseen kuin nutraus, niin olisi mukava. Mutta nutraus on ollut nyt tavoite aloittaa ainakin viikoksi tai pariksi :)

2

199

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mistä kertynyt?

      Ensiksi voit miettiä (ja tänne kirjoittaa) miten NYT syöt ja liikut? Entä muu perhe, heidän syömiset, liikkumiset? Normaalipainoisia?

      Nutriletin suklaapirtelöt eivät auta sinua OPETTELEMAAN, miten koostaa järkevä aamupala, mitä syödä illalla jne. Kai syöt koulussa lounaan?
      Jokatapauksessa sinun on syötävä tavallista ruokaa, ei pirtelöitä ja patukoita. Kannattaa opetella jo nuorena terveelliset elintavat. Saat ilmaiseksi apua omalta terkkarilta - tehkää sulle yhdessä järkevä ruokavalio ja liikkasuunnitelma, joka sopii juuri sinulle!
      Voit myös tarjoutua itse tekemään kotona vaikka sunnuntai-illan salaatin, jolla voitte kaikki keventää aina alkavaa viikkoa kohti.

      • nutraajako00?

        Kiitos vinkistä :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      416
      1991
    2. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      180
      1475
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      149
      1467
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      123
      1366
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1166
    6. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      917
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      113
      907
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      65
      739
    9. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      675
    10. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      124
      655
    Aihe