nutraus

nutraajako00?

Onko nutraus sallittua ja terveellistä 12 vuotiaalle? Painoa on kertynyt niin, että huhhu! Liikunta on joka päiväistä, mutta vaa'an numero vain kasvaa :( jos jollain on muitakin vinkkejä laihtumiseen kuin nutraus, niin olisi mukava. Mutta nutraus on ollut nyt tavoite aloittaa ainakin viikoksi tai pariksi :)

2

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mistä kertynyt?

      Ensiksi voit miettiä (ja tänne kirjoittaa) miten NYT syöt ja liikut? Entä muu perhe, heidän syömiset, liikkumiset? Normaalipainoisia?

      Nutriletin suklaapirtelöt eivät auta sinua OPETTELEMAAN, miten koostaa järkevä aamupala, mitä syödä illalla jne. Kai syöt koulussa lounaan?
      Jokatapauksessa sinun on syötävä tavallista ruokaa, ei pirtelöitä ja patukoita. Kannattaa opetella jo nuorena terveelliset elintavat. Saat ilmaiseksi apua omalta terkkarilta - tehkää sulle yhdessä järkevä ruokavalio ja liikkasuunnitelma, joka sopii juuri sinulle!
      Voit myös tarjoutua itse tekemään kotona vaikka sunnuntai-illan salaatin, jolla voitte kaikki keventää aina alkavaa viikkoa kohti.

      • nutraajako00?

        Kiitos vinkistä :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      34
      3474
    2. rakastan jotakin

      en uskalla sanoa sitä täällä ääneen
      Ikävä
      11
      2808
    3. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      103
      2615
    4. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      73
      2577
    5. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      124
      2435
    6. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      41
      1418
    7. Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.

      Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli
      Maailman menoa
      393
      1120
    8. Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka

      voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t
      6
      1018
    9. Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?

      Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos
      Tv-sarjat
      50
      1003
    10. Kaikkea hyvää kaikki

      Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa
      Ikävä
      6
      850
    Aihe