Yhdistyksien ja järjestöjen johto ja henkilökunta ovat yhteiskuntamme pahin syöpä. Ei ole mitään järkeä elättää valtavaa siipiveikkojen joukkoa. Työmiehen selkänahasta revitään velttoilijoiden "palkat" ja pahoinvointi perheissä kasvaa.
Pummailu loputtava
Siipeilijät työhön
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vaihda levyä! Duunarin selkänahkaa ollaan osakkeenomistajien taholta "nylkemässä" sille porukalle ei mikään riitä!!
Oli kysessä telakka, kaivos tai lentoyhtiö niin ne yritykset saavat niin mittavaa t o i m e e n t u l o t u k e a, että €€€€€€€€€e pois!!
Olisi mukava tietää kuinka monta €€€€€€€€€ kukin duunari joutuu maksamaan kun avaa duunipaikkansa oven? Riittääkö 1kk palkka vai meneekö vallan kaksi, että pääsee töihin?
Pahoinvointi perheissä kasvaa kun osakkeenomistajat (markkinavoimat) haluavat tulosta olemattomalla työajalla ja kohtelemalla duunareita kuin tuotantovälineitä: työssä 24h, terveenä ja ilman palkkaa!!!
Omistaminen ei t u o t a yhtään mitään ja raha on arvonmitta/vaihdonväline ei arvo tai tuote!!!
Vaihdan heti levyä, kun liitot ottavat osaa yhteiskuntavastuuseen ja maksavat ensimmäisen veroeuron. Tähän mennessä eivät ole koskaan maksaneet mitään. Nyt ne ovat vain syömässä veronmaksajien rahoja.
Voi jestas. Vai on paha olo. Voimia, toivottavasti saat yösi edes nukuttua. Minulla ja perheellä ei ole tuollaista siipiveikkosyndroomaa. Eikä kukaan koe järjestöjen johtoa tai henkilökuntaa peikkona menninkäisenä tms. hobittina että asiasta täytyy joka päivä purkautua.
Hakeudu hoitoon! tämä on viimeinen kommentti aloitukseesi.
Terveisin Köyhien ja kodittomien kotikissojen kuntoutus-säätiön kannatusyhdistuksen apurahasäätiön puheenjohtaja.
Sinäkin olet ns. hyödyllinen idiootti.