Aloin syömään pari kuukauttasitten noin 3 valkosipulikynttä päivässä. Kaikki näytti menevän hyvin kunnes noin viikon kuluttua haisin valkosipulille noin viiden metrin säteellä. Etenkin perseestä tuli koko ajan ajatkuvasti vahva valkosipulin haju, vaikka en pierinyt, mutta jotenkin se haju karkas sitä kautta ilmaan. Noh, kaikrnlisäksi sairastuin flunssaan joka kesti sellaset 1.5 viikkoa. Ja tätä ennen flunssaa oli viimeks 2v sitten. Selityksiä tapahtuneelle???
Valkosipuli myrkkyä(kö)?
4
403
Vastaukset
- B guru
Valkosipuli on myrkkyä!
5x 20g proteiinia. Mitään muuta ei tarvita! Muuten kehitys stoppaa kuin seinään! - fecal point
Proteiinin olisi hyvä olla misellaarista kaseiinia ,ei ehkä kaseinaattia, jossa valkuainen voi olla denaturoitunutta.
Kaseiinin antikatabolinen vaikutus on ylivertainen , siinä heratkin häippäävät kuin pierut saharaan!- Ihan hyvää
Etelänmatkan opas aikoinaan puhui että hänen yhdestä ryhmästään muut saivat vatsataudin mutta valkosipulin käyttäjät eivät. Sehän on lievä antibiootti, oikeastaan montaakin sisältävä. evoluution oikkuja, suojaa sipulia itseään.
Valkosipulista ei terveyshaittoja muista kuullun, mutta tuo aromihaitta poistuisi kai kun ajoittaa käytön iltapalaan.
Flunssa on virusten pippalot. Antibiootti kurittaa pakteeriloita.
(protskuja on saatava valkosipulin syömisestä taikka syömättömyydestäriippumati)
- superfoodia
Itse syön 5 valkosipulinkynttä päivässä raakana silputtuna. Mehun kanssa äkkiä huiviin. Vähentää syöpiä ym. sairauskia, sairastavuutta sekä valkosipulin kropassa tuottama typpioksidi huomattavasti energiatasoa ja superisti potenssi. panettaa koko ajan, panetus on kova toimissa ja seisoo kuin järki. Lentäessä fiilis kympissä. Suosittelen kaikille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.3211230- 568923
- 1375435
- 1443724
- 693628
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353594- 403318
- 592665
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak702373- 321887