Mulla on ollut vähän juttelua ja katseita yhden miehen kanssa. Mä en kuitenkaan kehtaa (kun yleisellä paikalla nähdään, paljon ihmisiä) kysyä sitä treffeille. Sain kaverin kaverilta tämän miehen puhelin numeron ja mietin miten mies suhtautuisi jos pyydän sitä puhelimessa treffeille? Kun hän ei edes tiedä että olen kalastellut hänen tietojaan yms. Ajattelin tekstaria, mut se ei välttämättä vastaa.. mistä mä tiiän. Ajatuksia?
Soittaminen
gia3
14445
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Minulla voisi olla sinulle idea, mutta ensin tarvitsee tietää kuinka vanha olet?
Ikää mulla on 25
ok no siinä tapauksessa jos sinulla on auto käytössä, voisit kokeilla tätä samaa joka ainakin toimi minulla. Mene tuonne yleiselle paikalle jossa häntä näet, ja eikun konepelti auki ja keksit jonkun oudon äänen esim. eikä sen tarvitse tosiaan olla mikään todellinen ääni/vika. Sitten vain mystisesti kadonnut kun mies tulee auttamaan ;) Mä pääsin tänään itse juttusille tosin hyvin tuolla tavalla. Siinä samalla voisit pyytää kahville vaivan palkaksi! Ja tällä tavoin pyydät häneltä itseltään sen numeron, tai ainakin tarjoat omaasi!
mieti kumpi painaa vaa'assa enemmän: se, että kysyt ja mitä TODENNÄKÖISIMMIN sinua onnistaa, tai: et kysy ja HÄVIÄT satavarmasti!
En suosittele.
Eikö olisi parempi, että mies pyytäisi sinua?
Jos on kiinnostunut, niin pyytää. Vai haluatko todella tapailla miestä, joka ei ole oikeasti sinusta kovin kiinnostunut?
Jossain vaiheessa sitten huomaisit, että mies ei olekaan kiinnostunut. Sinulla aikaa mennyt hukkaan, sydän särkynyt ehkä.
älä nyt heti pyydä treffeille. Ota yhteyttä vaikka ihan "moi, mitä kuuluu?" tyyliin. Hommat saattaa lähteä siitä pyörimään ihan omaa tahtiaan.
eikai kukaan siitä nyt voi milläänlailla pahalla ajatella jos joku pyytää treffeille!? ..olettaen ettei ole varattu
Kiitos vastauksistanne. Emme tiedä toisistamme mitään, joten vähän vaikeaa kysellä kuulumisia :D Jos tämä "kiinnostus" perustuu todella vain ulkonäköön ja olemukseen niin olisi pakko tutustua paremmin, siksi mietin noita treffejä. Olen tässä itsekin pohtinut, että haluaisin HÄNEN lähestyvän minua.. mutta eipä taida tapahtua. Onneksi olen saanut elämääni paljon muita kiireitä ja tekemistä, niin en ehdi pohtia tätä niin vaan keskityn muihin tavoitteisiini :)
"Olen tässä itsekin pohtinut, että haluaisin HÄNEN lähestyvän minua.. "
sulla on harvinaisen pazka asenne
No joo, voisit kyllä nyt ottaa itseäsi niskasta ja mennä jo puhumaan. Useimmiten nainen aktiivisena osapuolena tekee positiivisen vaikutelman. Silloin, jos nainen on kohteen mielestä kaunis, viehättävä ja kaikin puolin puoleensavetävä, vaikutus on varmuudella toivotunkaltainen.
Nyt siis kipin kapin kontaktinottoon!
Aijai, sun pitää kyllä tosiaan muuttaa asennettas niin kun lifemocker sano. Mene itse juttusille! Jos ei koita niin ei voita...
Luulen että mua pelottaa niin paljon, koska nuorempana olin rohkeampi ja en koskaan onnistunut. Kaikki yritykseni lähestyä miehiä torjuttiin, ja siitä kai jäi sellainen olo että annan mieluummin miesten lähestyä minua. Harmikseni minua eivät lähesty miehet, joista kiinnostun itse. Miten kerätä rohkeutta uuteen yrittämiseen? Ainakin haluaisin tehdä tuon lähestymisen jotenkin privaatisti, koska en halua tulla nöyryytetyksi julkisella paikalla, siksi mietin tuota soittamista. En vain tiedä miten tuo mies suhtautuisi sellaiseen.
"Harmikseni minua eivät lähesty miehet, joista kiinnostun itse."
joten naisen logiikalla on loogista olla tekemättä mitään? :D
Kerran pyysin yhtä naista treffeille. Se huusi mulle jotain että oon niin ällöttävä että ei tosiaan lähde treffeille.
No sen jälkeen en oo kysellyt ketään..