Työttömien työnhakijoiden määrä lisääntyi joulukuussa 25 400 henkilöllä. Tämä on Suomen taloushistorian suurin lisäys yhdessä kuukaudessa!
Eli suurempi kuin 30- ja 90-lukujen lamoissa.
Vuositasolla tämä tarkoittaa 304 800 henkilöä.
Todellinen määrä lienee kuitenkin huomattavasti suurempi, kun ottaa huomioon tilastokikkailut ym.
Kiitos tästä kirvesmies Ihalainen(SAK/sdp).
Eli suurempi kuin 30- ja 90-lukujen lamoissa.
Vuositasolla tämä tarkoittaa 304 800 henkilöä.
Todellinen määrä lienee kuitenkin huomattavasti suurempi, kun ottaa huomioon tilastokikkailut ym.
Kiitos tästä kirvesmies Ihalainen(SAK/sdp).
Vastaukset 8
Vanhimmat
Montako loparia on liitto antanut?.
Kerro
Juurihan se luki yllä. Liitto on aiheuttanut kaikki loparit välillisesti. Olet oksettava ay-pelle, joka pelkää menettävänsä suojatyönsä. Sinäkin saatpian potkut, kun joku humaa ettet ole koskaan tehnyt tuottavaa työtä.
Taas liitot söi sun kebabin
90 luvulla työttömiä oli 500 000. Minä olen osa liittoa enkä ole irtisanonut ketään saman voi sanoa 2 miljoonaa muutakin. Kotitalouteni on sitävastoin työllistänyt jatkuvasti palkansaajia roskakuskista kunnan virkamiehiin ja kaikkea siltä väliltä.
Lopeta parkuminen ja ala vaikka yksityisyrittäjäksi.
Eli olet toisten rahoilla loisiva pummi.
Ketjun aloittaja on se sama onneton epäonnistunut pummi joka päivystää ja vaahtoaa aika monella muullakin keskustelu-alueella. Töihin sitä ei kukaan halua ja siksi rassu itkee peräkammarissaan maailman epäoikeudenmukaisuutta. Vähän käy tyyppiä kieltämättä sääliksi. Tuollaisistahan tulee yleensä jossain vaiheessa massamurhaajia.
Täytyy sanoa, että ay-johtaja työministerinä on sama kuin laittais pyromaanin sammuttamaan tulipaloa.
Tulos on yhtä hyvä.
Jos AY-liike on se riisikulho, niin miksi siintä riisikulhoon kaatajasta puhuta
tai kulhon kaatajasta... joka on ytk