jos miehenne kävisi salaa maksullisen naisen luona?

Miten naiset suhtaudutte sellaiseen jos olisitte miehenne kanssa naimisissa ja hän kävisi salaa maksullisen naisen luona harrastamassa seksiä?
pystyisittekö antamaan sen anteeksi tälläistä? vai ottaisitteko avioeron..
Tai jos miehenne itse kertoisi,että on käynyt avioliiton aikana maksullisen naisen luona harrastamassa seksiä..
13438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Yritin antaa anteeksi. Olisimme minun puoleltani selvinneet, luulen. Terapiaa vuosi, sen aikana mies alkoi pelleilyn uudelleen. Sitten olikin todella helppo tehdä ratkaisu. Eikä tarvinnut harmitella tai jossitella.

Äänestä

Saisi kyllä perinpohjin selittää, minkä vuoksi sinne menee ja vielä maksaakin.
Jokainen sentti sinne vietynä on pois perheen elannosta.

Äänestä

Asiassa ei olisi mitään epäselvää.Ottaisin eron heti!

Äänestä

Eve- Maria, olen tuon kokenut. Mies muuten loistotyyppi, mutta uskoton ja moraaliton puolikin löytyi. Rakkaus kuoli puoleltani ja päästin vapaana laukkaamaan. Pettäjä pettää aina. Voithan antaa anteeksi, mutta asia tulee vaivaamaan sinua siitä huolimatta. Jos jaksat elää hyppyheikin kanssa, niin onnea ja kestävyyttä matkaan. Katsele kuitenkin myös muita miehiä, uskollisiakin on tarjolla.

Äänestä

vaistot vie, jos on terve mies, eikä kotona saa.

Äänestä

Ei epäilystäkään , kostaisin kunnolla ja eroaisin ja erossa veisin tuhkatkin pesästä.Sellasta virhettä en antaisi ikinä anteeksi että jonku tautipesäkkeen jälkeen olisi vielä kanssani sukupuoliyhteydessä.

Äänestä

Se olisi suhteen loppu.

Äänestä

Maksullista seksiä en sulattaisi. Mutta jos ei raha kyseessä, eikä minulta heltiäisi niin enpä voisi miestä soimata jos pettäisi.

Äänestä

En haluaisi tietää.

Äänestä

No kyllä siitä aikamoinen sota nousisi..

Sukupuolitestiin lähtis samoilta seivovilta, niinkun minäkin. Eikä mulla olis kyllä mitään syytä peitellä tommosta touhua tuttaville. Sanosin suoraan.

Siihen en osaa sanoa että laittaisinko suhteen poikki vaiko koittaisinko jatkaa...
Sen ainakin tiedän että JOS suhde jatkuisi, niin kortsuun sais tottua, paljaalla enää ikinä antaisi vedellä.

Kyllä saa aika sissi olla jos mun vihani kestää...

Mies kyllä tietää minun kantani pettämiseen.. että oli se sitten huora tai joku pikkukakkonen, niin se on jotain sellasta mitä minä en hyväksy enkä suvaitse, ja jälkikin on sitten sen mukaista... että yllätyksenä ei kyllä varmasti tule. Jättämisen kestän, pettämistä en.

Äänestä
  • Hehehehe... Mut pitää myöntää et on munkin tyttöystävä maksullinen ton tekstin perusteel :D :D

    Äänestä

En usko että pystyisin ikinä unohtamaan ja anteeksi antamaan. Olen luonteeltani sellanen, että nää asiat on pyhäjuttu!!! Mutta tiedän myös että mieheni on samanlainen... jos itse retkahtaisin, niin ei siinä enää mitään puhuttas. Eli meitä on siis kaksi samalla tavalla ajaelevaa...

Mutta kerroppas ite mitä eroa siinä kumppanin kannalta on, onko se huora vai yhden illan pano? Koska lopputulos on sama, ja syy pettää on ihan sama... kunhan pääsee pukille... toiselle maksat pyllistämisestä ja toinen pyllistää ilmaseksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eve-mariaaa kirjoitti:

Miten naiset suhtaudutte sellaiseen jos olisitte miehenne kanssa naimisissa ja hän kävisi salaa maksullisen naisen luona harrastamassa seksiä?
pystyisittekö antamaan sen anteeksi tälläistä? vai ottaisitteko avioeron..
Tai jos miehenne itse kertoisi,että on käynyt avioliiton aikana maksullisen naisen luona harrastamassa seksiä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu