Olen parikymppinen nainen ja nettideittailussa saanut viestejä monilta miehiltä jolla on entuudestaan lapsia edellisestä suhteesta.
itse olen jättänyt vastaamatta näille miehille viesteihin,kun olen lukaissut profiilin ja huomannut,että heillä on entuudestaan yksi tai useampi lapsi.
Voisin perustella kantaani näin oma biologinen kelloni ei vielä tikitä enkä halua omaa lasta. Enkä halua suhteeseen miehen kanssa joilla on lapsia toisen naisen kanssa koska en koe näin nuorena olevani valmis uusioperhe elämään tai ryhtyväni sijais äidiksi,,, myös olisi haave perustaa perhe ehkä tulevaisuudessa sellaisen miehen kanssa kellä ei ole entuudestaan lapsia.
haluan lapsettoman miehen!
6
213
Vastaukset
Ei ole väärin haluta lapsetonta miestä, mutta täysin vastaamatta jättäminen on kyllä huonoa käytöstä. Kai profiilissasi lukee, että etsit lapsetonta miestä?
- onko väärin?
lukee ihanne kumppani osuudessa,että haluan lapsettoman miehen mutta nämä miehet eivät ole osanneet lukea sitä.
- nettitapa
Mitä uutta tuossa on. Aina löytyy niitä, jotka ei lue profiilia kunnolla, tai välitä
toiveista.
Mikäli on kuvan kanssa liikkeellä, niin ei kannata laittaa mitään hemaisevaa otosta, (kenenkään) koska silloin kaikenmaailman parranpäristelijät
keskittyy vain siihen, eli ulkonäköön ja vähät muusta välittää.
He kokeilevat ns.kepillä jäätä.. - onko väärin?
Minulla on aivan normaali kasvokuva profiilissa nämä miehet keilla on lapsia ovat kehuneet minua kauniiksi..
- sinkku....
Mulla ei le lapsia ja ei tulekkaan lapsia koskaan.
Ei ole mitään väärää siinä, että hakee nimenomaan lapsetonta. Ei veisi kuitenkaan aikaa kuin hetken vastata lapsellisille, että "kiitos mutta haen lapsetonta, kuten profiilissani olen kertonut". Ehkä hekin oppisivat ymmärtämään, että se profiili todellakin kannattaa lukea ennen kuin ottaa yhteyttä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 962169
- 1291398
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231370Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291308- 681223
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371038- 89965
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56914- 122797
- 82786