Täältä löydät naisen!

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194791072129/artikkeli/naista maailman baareista heruu helpoiten - ykkosena suomalaisravintola.html

Voi tosin olla että kannattaa harkita kunnon rusketusta ja kielitaidon opettelemista. Ulkomaalaiset miehet saavat helpoiten!
7103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Torilla tavataan!

Suomi on noussut taas kerran maailman kartalle!

Äänestä

-Hei pomo, meillä ei ole mitään mielenkiintoista aihetta tällä hetkellä!
-Noh, lueppa blogeja ja käytä niitä lähteinä.

Äänestä

Ja taas suominaisille nauretaan ulkomailla, eikö teitä hävetä?

Äänestä

Aamulehden artikkelien taso on aivan mahtava, katsokaa esim. tätä

"Joensuussa hautajaisvieraat häiritsivät kuvaajien työtä ja uhkailivat näitä väkivallalla aiemmin tänään."( http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194791255143/artikkeli/ journalistien uhkailu aina vakava asia .html )

Onhan se totta että pelimiehille, varsinkin jos eivät asu suomessa irtoaa seuraa helposti, koska suomaliset miehethän ovat nnnniiiiin juntteja.
Yksinäisen on muuten edelleenkin turha toivoa sieltä mitään, varsikin nyt, kun erään uutisen jälkeen se täyttyy pelimiehistä.

Minusta on kyllä valitettavaa, että suomalaiset naiset ovat maailman kärkipäässä yhden yön jutuissa, täysin ventovieraan kanssa. Pitäiskö ruveta homoksi.

Äänestä
  • Valtaosa noista "hautajaisvieraista" taisi olla kuitenkin rikollisia... Ei ollut ihan normaalista tapauksesta kyse... Siinä mielessä ymmärtää median mielenkiinnon.

    Äänestä

  • Ainiin, unohdin lyödä vetoa, että tästä Iltalehden jutusta tulee suomi24 "tästä suomi puhuu" -aihe. On kyllä niin hienoa, että toimittajat kaivautuvat internettiin pimeimpiin kolkkiin löytääksen edes jonkun lista, jossa suomi on kärjessä,

    Äänestä

  • tuosta tapauksesta kirjoitti:

    Valtaosa noista "hautajaisvieraista" taisi olla kuitenkin rikollisia... Ei ollut ihan normaalista tapauksesta kyse... Siinä mielessä ymmärtää median mielenkiinnon.

    olet kyllä oikeassa, mutta uutisointi on mitä on. "In Finland you bother yournalists!"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nyt sitä saa! kirjoitti:

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194791072129/artikkeli/naista maailman baareista heruu helpoiten - ykkosena suomalaisravintola.html

Voi tosin olla että kannattaa harkita kunnon rusketusta ja kielitaidon opettelemista. Ulkomaalaiset miehet saavat helpoiten!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu