Mestari Bergoth, todellinen isänmaallisuuden perikuva

Hänen opetuslapsi

Kun puhutaan israelilaisesta isänmaallisuudesta, niin puhutaan yleensä myös Jussi "Bergoth" Halla-ahosta. Ja kun puheenaiheena on Bergothinakin tunnettu mestarimme Jussi Halla-aho, niin samalla keskustellaan myös isänmaallisuudesta.

Sanoo muutama tämän palstan anitisemitistiänkyrä mitä tahansa, niin Jussi Halla-aho on israelilaisen isänmaallisuuden perikuva. Siinä missä 1990- ja 2000-luvuilla jopa kaikkien länsimaiden valtiojohto nöyristeli Mekkaan päin, niín Bergoth piti tiukkaa linjaa. Israel on Israel ja vapaa maa.

Jos arvostat isänmaallisuutta, arvostat myös Jussi Halla-aho, vaikket hänen kaikkia saavutuksia tietäisikään. Bergoth teki valtavan työn Israelin eteen. Siitä hänelle kuuluu ikuinen kiitos.

9

538

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kosher natsi

      Näin on marjat.

      • Mazel tov!

        http://www.youtube.com/watch?v=OW-KzFgg-hI

        Miksi hommareinot itkevät, kun Bergrothia ja Wildersiä tms. "vainotaan" (heh, vaikka molemmat ovat nousseet - tai on nostettu? - eturivin poliitikoiksi maissaan), mutta eivät puolusta tätä naista? No siksi.


      • epä-kosher
        Mazel tov! kirjoitti:

        http://www.youtube.com/watch?v=OW-KzFgg-hI

        Miksi hommareinot itkevät, kun Bergrothia ja Wildersiä tms. "vainotaan" (heh, vaikka molemmat ovat nousseet - tai on nostettu? - eturivin poliitikoiksi maissaan), mutta eivät puolusta tätä naista? No siksi.

        Ei ole isänmaallinen


    • allah oha

      Halal-Aho ja Esko Aho sukua?

    • Anonyymi

      Esimerkillistä isänmaallisuutta

    • Anonyymi

      Tämä on ihan totta. Arvostan isänmaallisuutta ja arvostan myös Jussi Halla-ahoa vaikka en kaikkia Hänen saavutuksiaan tiedäkään

      • Anonyymi

        Jussi Halla-ahon merkittävin saavutus on hänen kokoamansa Totaalista Sotaa, joka on verrattavissa Elias Lönnrotin kokoamaan Kalevalaan.


    • Anonyymi

      Joo, kyllä

    • Anonyymi

      Liittyykö Bergothilaisuuteen myös kopeekkakerjäläisyys ja ripaskan askelin liikkuminen yleisillä paikoilla? Balalaikan sävelet ainakin soivat.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      154
      2079
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      308
      1769
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1577
    4. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      80
      1231
    5. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1220
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1160
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1081
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1017
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      976
    10. Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea

      Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei
      Maatila ja metsä
      23
      957
    Aihe