haluaako mies sittenkin enemmän..

taina_

Eli olen ollut seksisuhteessa erään miehen kanssa nyt reilun vuoden. Aluksi nähtiin n.kerran viikossa, mutta nykyään harvemmin. Alkuun mies vakuutteli melkein joka kerta kun nähtiin että hän ei halua mitään vakavaa, mikä sopi minulle oikein hyvin. Viimeaikoina kuitenki tämä mies on alkanu kovasti kyselemään minun menoista ja keitä olen tavannut ja olenko harrastanu seksiä. Eli onkohan tällä miehellä nyt itsellään tullut niitä tunteita vai minkä ihmeen takia on alkanut tavallaan mustasukkaiseksi..?

3

348

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -.-

      Yleensäkin suhteisiin tulee tunteita mukaan. Seksiin ryhdytään yleensä sellaisen henkilön kanssa, joka tuntuu miellyttävältä. Yhdessäolo tuo mukanaan kiintymystä, lämpimiä tunteita. Olisi epätavallista, että seksisuhde eläisi vuodesta toiseen ilman tunteita. Se on suorastaan ihmisluonnon vastaista. Näette harvemmin kuin ennen. Ilmeisesti se sopii sinulle hyvin. Haluaisikohan mies nähdä useammin.

      Teillä voisi olla tässä keskustelun ja suhteen päivityksen paikka. Avoimesti vaan puntaroimaan, missä nyt mennään ja miten jatketaan.

    • raavittaako?

      Jos miehen munat on alkanut kutiamaan ja haluaa selvittää, että mistä tai kenestä tauti on peräisin!

    • Purukummi

      Keskustelemalla selviää tuokin asia. Mun kohdalla ei kysellä menoista, koska jutellaan niistä luontevasti keskenämme. Ihan yksityiskohtaisesti emme kuitenkaan juttele, koska kumpikaan ei tee juuri mitään sellaisella tiedolla, mikä ei edistä suhdettamme ja luottamustamme toisiimme. Mies ei kysele muista miehistä, koska kerron, jos on aihetta.

      Minulla on vähän sellainen tunne, että mies voisi olla epävarma ei niinkään tunteistasi vaan siitä, että onko hän riittävän hyvä sinun mielestäsi
      Pitkissä juoksuissa on hyvä muistaa välillä osoittaa toiselle, että on yhä kiinnostunut ja halukas tapailemaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1652
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1478
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      891
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      849
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      791
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      766
    7. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      718
    8. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      718
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      710
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      673
    Aihe