Moro!
Onko miehille sopivia bb-voiteita? Pitäs saada ajoittaista punoitusta piiloon ja väri ei kaikista vaalein, mutta ei mikään tummakaan. Onko ehdotuksia?
Miesten BB-voide
3
1721
Vastaukset
- dude3
Lorealin BB magnifique, sävy määräytyy oman ihonvärin mukaan
- pärseposkiväri
Minulle loreaalit oli liian tummia. Se että sävy määräytyisi oman ihon mukaan on mainoshöpinää. Voide on harmaata ja väriaine pieninä rakeina jotka sitten vaan hajoaa hierottaessa iholle ja todellinen väri tulee esiin.
Garnierilla on mielestäni parempi väri. Usein käytän ihan meikkivoidetta, paremman sävyvalikoiman takia, diorin tai clarinsin. - mariyu
moi!
rohkeasti vain naisten kosmetiikkaosastolle kokeilemaan mikä sävy voisi olla sinulle hyvä! :) ota vaikka joku kaverityttö kauppaan mukaan!
minusta on hienoa, että jotkut miehet suomessakin osaavat ehostautua ja pitää ulkonäöstään huolen!
aasiassa bb-voiteet ovat miehillä erittäin kovassa käytössä. ja ainakin koreassa on muutama brändi, joka valmistaa miehille suunnattuja bb-voiteita.. mutta liekö eroavaisuus sitten vain miehinen purkin väri vai mikä. en tiedä. :D
suomessa tarjonta yleensä jää kahteen eri sävyvaihtoehtoon; vaalea ja medium.
lisätarjontaa voi etsiä netistä. olen itse ostanut bb-voiteita ebaystä, koska suomen bb-voiteet ovat minulle aivan liian tummia.
jos et meinaa löytää sopivaa tuotetta itsellesi, voit kokeilla myös kevyttä meikkivoide kerrosta tai sitten meikkipuuteria.
se ei ole kuin tavallinen puuteri, vaan siinä yhdistettynä meikkivoiteen peittävyys.
lumenelta ainakin löytyy esimerkiksi natural code 2 in 1 meikkipuuteri.
http://www.lumene.com/fi/tuotteet/natural-code/kasvot/natural-code-2-1-meikkipuuteri ja http://www.lumene.com/fi/tuotteet/meikit/kasvot/touch-radiance-matta-meikkipuuteri
mielestäni meikkipuuterilla saa aikaan luonnollisemman näköisen ihon verrattuna meikkivoiteeseen/bb-voiteeseen, koska jos voidetta ei levitä kunnolla, saattaa niistä jäädä ikävät rajat ja iho saattaa ruveta kiiltämään.
...tosin ei meikkipuuterinkaan kanssa kannata innostua liikaa, jottei lopputuloksesta tule jauhoinen :D
toivottavasti tästä oli jollekkin apua :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1849546Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3617258Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1106086Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen294326- 1764170
Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht983864Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu953779Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.373333- 1983227
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik182795