tummat karvat ja muut kiusaa.

kiusattu gorilla :c

eli ongelmana on se et mul on ollu syntyessäni tummat karvat, koska oon arabialainen (oon syntyny suomes) mutta mulla on tummat karvat. koulussa pojat haukkuu mua gorillaksi, karvapalloksi, karvaperseeksi ja monilla muilla sanoilla. ja mä oon monta kertaa itkenykki siit. äiti ehdotti et se sheivais mulle karvat tai ajais ne pois jos ne muka mua ärsyttää liikaa mut en suostunu. oon kerra sanonu pojille et noi karvat ei mitenkää vaikuta niide elämää ja nehän on mun karvat, mut ne ei lopettaneet. ja oon 11 vuotias tyttö. miten saisin ne pysymään vaiti tai onks mitää muut keinoo karvoille kui sheivaus ja karvojen ajelu? en myöskää tykkää siitä vahasta joka repii karvat pois, en vaa haluu. enkä puudutusvoidetta karvojen ajeluun. oon myös jutellu kuraattorin kaa, mut ei pätkääkää auttanu.

1

344

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos tää yhtään auttaa niin oon 12v. Tyttö ja oon siis puoliks ranskalainen mut oon syntyny suomessa ja mulla on kans paljon tummia karvoja ja kyl ne luokan pojat on muutamankerran huomauttanu että ompa sulla karvaset jalat ja kädet. En oo vaa oikee välittäny mut sitte mulla alko noin vuosi sitte kasvaa kainalokarvoja ja kysyin mun äidiltä että saanko ajella ne pois ja sen puolivuotta ajelin ne pois ja nyt ku alko kesä niin aloin jalkakarvatkin ajelee ja noh mulla on siellä alapäässäkin paljon karvaa ja joskus siistin esim reunoilta. Mutta muista jos ajelet että ei kuiviltteen eikä kannata pelkällä vedellä ja rasvaa sen jälkeen! Mulla silloin tuli paljon semmosia punasia näppylöitä ajelemisesta. Toivottavasti tää autto!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      164
      4202
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      37
      2484
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      155
      2141
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1699
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      80
      1302
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1261
    7. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      31
      1152
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      144
      1112
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      102
      928
    10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

      Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
      Lieksa
      115
      840
    Aihe