YLE Areena Vapaamuurarivideon lataaminen estetty

Näyttäisi että MOT:n Vapaamuurarivideo on laitetty YLE-Areenassa erikoiskäsittelyn alaiseksi. Kaikkia muita Arenan vidoita pystyy downloadaamaan YLE-downloaderilla, mutta ei tätä kyseistä videota.
http://areena.yle.fi/tv/1772018

Onko joku onnistunut saamaan ko. videon omalle koneelleen talteen?

Ruutukaappauksena se toki onnistuu, mutta hiukan kuvanlaatu ja äänisynkka voivat kärsiä.
10126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Joo eipä ole yllätys! Jos ihmiset sattuu näkemään niin sehän voi olla haitaksi kokoomukselle ja keskustalle kun paljastuu että he ovat sarvipäiden palvojia ja sehän taas ei käy!

Äänestä

Saata'nan omat huorat nahkaessuissaan temppuilee...

Äänestä

Milloinkas se Bilderberg-kokous taas onkaan? Siellä taas juonia punotaan miten kansaa saadaan orjuutettua lisää erilaisin valvonnan ja kiristyksien keinoin..

Äänestä
  • Eiköhän se sillo touko-kesä kuun vaihteessa o, nyt Euroopassa, kun viime vuosi oli USAssa. joka 4 vuosi USAssa.

    Äänestä

> Onko joku onnistunut saamaan ko. videon omalle koneelleen talteen?

MOT:in ohjelma tuli 21.1 ja minä latasin sen Areenasta koneelle seuraavana päivänä 22.1. Silloin lataus onnistui normaalisti ja video on minulla tallessa.

Kokeilin äsken latausta uudelleen tuolla samalla koneella, mutta nytpä ei enää Vapaamuurarivideon lataus onnistukaan. Kaikkia muita Areenan videoita saa edelleen ladattua.

Aika outo juttu. Joku YLE:n vapaamuuraripomo on ärähtänyt, ja vaatinut laittamaan eston päälle.
Esitysaikaa Areenassa on 20 päivää jäljellä, mutta sen jälkeen sitä tuskin helpolla TV:ssä uusitaan.

Äänestä
  • vai on yle pannut eston.. juurihan minä sen ohjelman kokeeksi latasin.

    latausohjelmissa on jatkuvasti ongelmia. mitään ohjelmakohtaisia estoja areenan puolella ei ole.

    Äänestä

Näyykö siinä videossa munien tervaus rituaali?

Äänestä

Ohjelman käsikirjoitus, eli KAIKKI ohjelmassa sanottu on luettavissa ja kopioitavissa MOT-ohjelman sivulla. Lukekaa teksti, niin saatatte jopa huomata, että ohjelma oli TYHJÄSTÄ NYHJÄISTY. Töllön ja Ilta-Pierujen tuijottaminen tuhoaa ajattelukyvyn.

Äänestä

Menkää vierailemaan kesällä hihhuleitten telttakokoukseen, siellä näette paljon hurjempaa menoa reaaliajassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NWO esto päällä? kirjoitti:

Näyttäisi että MOT:n Vapaamuurarivideo on laitetty YLE-Areenassa erikoiskäsittelyn alaiseksi. Kaikkia muita Arenan vidoita pystyy downloadaamaan YLE-downloaderilla, mutta ei tätä kyseistä videota.
http://areena.yle.fi/tv/1772018

Onko joku onnistunut saamaan ko. videon omalle koneelleen talteen?

Ruutukaappauksena se toki onnistuu, mutta hiukan kuvanlaatu ja äänisynkka voivat kärsiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu