Tässä on esimerkki lihavasta naisesta. Paksu kaula ja muodot missä sattuu. Venla Kokkonen Ylex:stä.
http://static.iltalehti.fi/viihde/16610113_vi.jpg
Tässä on esimerkki muodokkaasta naisesta. Meteorologi Seija Paasonen, jonka muotoja voitte seurata tv:stä.
http://www.ursa.fi/yhd/komeetta/esitelma/paasonen.jpg
Eli jos sanon, että olen muodokas, niin tiedätte, mistä on kysymys. Asia selvä?
http://static.iltalehti.fi/viihde/16610113_vi.jpg
Tässä on esimerkki muodokkaasta naisesta. Meteorologi Seija Paasonen, jonka muotoja voitte seurata tv:stä.
http://www.ursa.fi/yhd/komeetta/esitelma/paasonen.jpg
Eli jos sanon, että olen muodokas, niin tiedätte, mistä on kysymys. Asia selvä?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kuvassa ero on kyllä shokeeraava.
:DDDDD Ajattelin aivan samaa.
Kyllä, kun osaa katsoa. Kaulan on erotuttava päästä selvästi eikä se saa olla yhtä pötkylää vartalon kanssa. Lantiolla on oltava huomattava ero uumaan nähden eikä mitään yhtä pötkylää siinäkään.
On kyllä harvinaisen huonot kuvat valittu. Naisilla lököttävät vaatteet päällä! Mistä noitten muotoja nyt sit näkee. No, mun silmään karkeasti arvioiden ihan normipainoisia naikkosia noi.
Kuten sanottu, katso tv:stä. Toinen on Iholla -sarjassa ja toinen on Ylen meteorologi. En minä voinut parempia kuvia netistä valita, kun niitä ei ollut.
Minusta Venla on ihan nätti nainen. Kiva hymykin. Voisin seurustella tuon näköisen naisen kanssa jos luonne olisi mieleinen.
Luin netistä, että hän ei ole koskaan seurustellut! Tuo kuva lienee käsitelty. Luonne selviää Iholla -sarjasta?
mutta en seurustella. Ei ole niin ruma kuitenkaan, etten panis.
Ei kai sitä kukaan voi paksulle kaulalleen mitään ihan yhtä vähän kuin voi vaikkapa jalan koolle mitään.
Venla Kokkosen jutut ainakin YleX:llä on hauskoja (on siis ammatiltaan radiojuontaja). Uskoakseni vetää vähän liian rokkimeiningillä vapaa-aikaansa (dokailua, festareita jne), joten saattaa sanavalmiina karkoittaa ujompia miehiä pois.
Meteorologi Seija Paasonenkin on kyllä symppis. Tosin hän on naimisissa jo.
No ei voikaan, mutta se kertoo lihavuudesta kuten pulleat sormetkin. Muodokkaalla ei ole paksua kaulaa eikä pulleita sormia. Lihavalla on ikäänkuin ilmaa nahkansa alla - olisiko se jotain kudosnestettä.
Mitä se hänen ulkonäkönsä sulle kuuluu? Keskity sinä vaan niihin naisiin, jotka sua kiinnostaa. Varmasti Venlakin jossain elämänsä vaiheessa löytää sellaisen miehen, joka on kiinnostunut hänestä ihmisenä eikä vain ulkonäön vuoksi.
Valitettavasti miehet ovat erittäin pinnallisia, eivätkä tajua, että nainenkin voi laihtua jossakin vaiheessa. Venla ei kuitenkaan ole mikään 200 kg painava, vaan esim. 15 kg laihduttamalla olisi jo tosi sähäkkä mimmi.