YO-lehden toimittajat paskansivat housuunsa bussissa

Vihervasemmisto vauh

57

1812

    Vastaukset 57

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huomautus3

      Ja näistä maahanmuuttjat on rikkautta??? Nyt tiedätte minkälaisten ihmisten kanssa olette tekemisissä!!!!!

      • dfsjdsfh

        Tällä hetkellä arvostan mamuja enemmän kuin akateemisia naisia.


      • Vandaalit asialla
        dfsjdsfh kirjoitti:

        Tällä hetkellä arvostan mamuja enemmän kuin akateemisia naisia.

        Sama täällä. Tuskin kunnioitus kantaväestöä kohtaan näin nousee. Kiitos, suomalaiset tytöt!


      • Ränni Herlin

        Juuri kun "Kaappari"-leffa on saatu teattereihin, SUOLTAA sekopääjoukko maahamme lisää kohahduttavia elokuvan aiheita. Parin kolmen kymmenen vuoden päästä varmaan teattereihin tulee "Tytöt pani haisemaan bussissa". Ennustan rainalle jo kulttimainetta vihervasurifeministien keskuudessa.


    • EritOsuvaPerformanss

      Tuo päätoimittaja on työskennellyt aiemmin Hesarissa.

      Kyseessähän on varmaankin postpostmoderni performanssi, joka heijastaa länsimaisen ihmisen sisäänrakennettua itsetuhomekanismia. Eli kuinka pyrimme nyt tuhoamaan sen sivistyksen, jonka länsimainen ihminen rakensi ja nosti muunkin maailman (no, afroja lukuunottamatta) kivikaudesta atomi- ja mikropiiriaikaan.

      Tämä tuhoaminen tapahtuu omaan pesäänsä sekä housuihinsa paskomalla ja pyrkimällä korvaamaan länsimainen ihmiskunta muulla väellä, joka ei ihmiskuntaa ole tähän päivään mennessä millään positiivisella kyennyt rikastuttamaan.

      • Erittäin osuva

        kommentti! 10 .


    • Häkkiin tuollaiset

      Saastaisia nautoja.

      • pervo34709656

        tykkääköhän bussitytöt peppuseksistä?


    • Ovatko seonneet?

      Taitaa olla normaalia joissakin afrikan maissa tuo toiminta. Ei sovi kuitenkaan Suomeen.

    • Varmaan nauttii

      Mitähän meidän kulttuuriministeri pitää tästä taidepläjäyksestä?

    • julkisuus taattu

      Veikkaa että kohta kakkatytöt ovat korkojen kera ja a-talk ohjelmassa kertomassa performanssistaan.

      Seuraavissa vaaleissa sitten ehdokkaaksi.

    • saatanan idiootit

      eiköhän heistä vielä ministereitä tehdä, Suomen naisten selkäranka on katkennut ja tilalla on moniväristä hattaraa, ihan uskomatonta pas.kaa tuommonen - silkkaa kulttuuribolshevismia

      • Anonyymi

        Oikeat tyttöpaskiaiset istuskelee hallituksessa ja hihittelevät saastuttaessaan suomalaisten elämää


    • Tämän minä halusin t

      Pääasia, että puhutaan. Tässä tapauksessa takapääasia.

      Liekkö sitten tarkoituksena kamppanjoida julkisen liikenteen puolesta. Itse kyllä pysyn yksityisautoilijana.

    • hyvä kommentti

      Luin noita kommentteja siinä toivossa, että selviäisi mitä nämä parodioivat tekstillään ja tämä tuli vastaan:

      " Ivan Moilanen
      2. helmikuuta 2013 klo 16:48

      Tämä juttu on osallistuvaa tutkivaa journalismia parhaimmillaan ja malliesimerkki suomalaisesta klassisesta nerokkaasta ns hitaasta laatujournalismista, jonka on kehittänyt Helsingin Sanomien osallistuva huipputoimittaja Ilkka Malmberg. Kysymyksessä oli housuun paskominen nimenomaan Malmbergin metodilla: hitaasti mutta varmasti, omia tunnelmia tavoitellen. YL ansaitsisi tästä hitaan journalismin piene journalistipalkinnon.
      "

      • Ei se mitään tutkivaa journalismia ole, vaan julkisessa käytössä olevan esineen tärvelemistä (mitä sangen ahkerasti harjoitetaan muutenkin, tosin ilman toimittajanpalkkioita),

        Minulle on ihan yksi ja sama, miten mokoma typeryys vaikuttaa näiden lyylien ammatilliseen maineeseen, ja muuhunkin maineeseen.

        Huolestuttavinta on se, että toimittajiksi itseään sanovat käyttäävät aikaansa ja ammattitaitoaan (???) tällaisiin typeryyksiin ja kutsuvat sitä vielä tutkivaksi journalismiksi.

        Maassamme on paljon pieniä ja suuria ongelmia ja epäkohtia tutkittaviksi. Suomen koululaitos on kasvattanut nämäkin "yhteiskunnan toivot". He ovat päätyneet asemaan, jossa heillä on mahdollisuus ja mielestäni myös velvollisuus tehdä hyvää journalismia. Okei, onhan sitä Suomessakin ollut jo 50-luvulla tutkivaa journalismia esim. Matti Jämsän tyyliin. Jämsä osallistui missikisoihin, antoi haudata itsensä elävältä yms. Mutta mitään ei tehty sentään alatyyliin. Tuon viihteen tekemisessä oli nähty vaivaa ja käytetty jonkinlaista mielikuvitustakin.

        Mutta tämä idioottimainen bussimatka! Liikennöitsijä vaatikoon kunnon korvaukset ja näille naisille kielto nousta yhtiön busseihin, vaikka olisi kuinka suuri - hätä!


    • hyi hitsi
    • om nom nom

      Aika kiihottavaa.

    • Ääriliike

      Äärivasemmiston terroristi-isku.

    • ainakin1

      Vaipat housuun ennen kun päätetään bussiin

    • suomalainen kateus

      Jos tarkoituksena oli tarjota suomalaisille tilaisuus vouhkata siitä, miten he ovat muka parempia ihmsiä, kun paskovat ihan vessanpönttöön, niin siinä ainakin onnistuivat kiitettävästi. Voi taas sitä kateuden määrää, kun joku on uskaltanut elää, mutta itse ei!

      • Jep jep...

        Kyllä mä oon vihreenä kateudesta, en tosiaan uskalla todistaa eläväni paskomalla
        bussissa housuihini.


    • Entäs vanhukset?

      Ihan yhtä hyvin tätä voidaan sanoa taideperformanssiksi. Toimittajat tekaisivat tuollaisen jutun vaikka eivät tehneet housuihinsa pätkääkään paskaa. Ja porukka sen kun pahoittaa mieltänsä laajalla rintamalla.

    • Turust vaan

      Aivan mielenvikaista kakandeerosta, saa kakata, mut ei oo pakko

      • Samppa Linna

        saa pakoo muttei Turun bussis


    • Hyi helvetti

      Mitähän kivaa tuommoisessa paskahousuleikissä oikein on? Nämä samanhenkiset hullut haluavat joukkoraiskaajia Suomeen ja haalivat vain lisää ulkomaalaisia roskarikollisia tänne. Nyt kaikki tietävät minkätyyppiset ihmiset kannattavat Vihreitä ja Vasemmistoa.

      • Fear Factor

        Eroaako tuo touhu nyt kovinkaan paljon siitä kun tavissuomalainen tuijottaa telkusta monirotuista viihdesaastaa jossa julkisuudenkipeät huorat syövät lehmän peräreikiä?


    • naminamipusipusi

      Nyt namisuttaa! Olisin halunnut olla mukanan haistelemassa ja mahdollisesti myös maistelemassa näitä tuotoksia. Ilmoittakaa jos olette josku lähdössä väätämään torttuja niin tulen mukaan! Aaaah namnamnam

    • -Petronelli-

      Anaalia raivoa ilmassa!

      Se on aivan oikeutettua ... :)


      Virkistävä ja moniulotteinen tempaus totta tosiaan! :)

      Paskasota pystyyn!

      Ensimmäisiksi paskotettaviksi ehdottomasti pressa Niinistö, joka on muka niin huolissaan maan vanhuksista ja bääministeri Käteinen, jolle kansalaisten verorahat ovat vain paskaa, jota viskellä sinne sun tänne!

      Muualla maailmassa heitellään kenkiä ja tomaatteja, mutta täällä on aika antaa torttujen lentää! :)

      • suukkoja ja haleja

        kalu seisoo, kun ajattelee paskantamista! kakkasota kuulostaa myös hyvältä jos saa tykittää mällit pökylän päälle kuorrutteeksi!


    • Närkästynyt trolli

      Koettakaa nyt perkele päättää mitä näistä kakkajutuista kommentoitte! En minä voi trollata kaikkia yhtä aikaa kun ei resurssit riitä jumalauta!

      • Ja iso sellainen

        LOL


    • ...

      Se on sitä punajuuri- vasismia, kun toimittajaplantut eivät ole vieraantuneet paskalla leikkimisestä.

    • tiedemiäs turust

      Ajattelin itsekin tehdä tutkimuksen ja rysäyttää kunnon ripulipaskat housuun Helsinki-Bangkok lennolla. Jalkaan laitan collegehousut ilman alushousuja. Muita mukaan tutkimukseen?

    • Ei mtään uutta länsi

      Tulee mieleen eräs tapaus 1990-luvun alkupuolelta eräässä tamperelaisessa opiskelija-asuntolassa. Siellä oli käytössä kerrossuihku, asunnoissa ei ollut tuolloin omaa suihkua. Eräänä talvipäivänä joku oli tehnyt tarpeensa pesuhuoneen lattialle. Tekijä ei ilmeisesti saavuttanut tuolla tekemisellään riittävää huomiota. Niinpä hän (oletettavasti sama tekijä) uusi tekonsa pari päivää myöhemmin tehostamalla performanssiaan siten, että roiskotteli ulosteet pitkin pesuhuoneen seiniä. Näky ja haju oli sanoinkuvaamaton.

    • Jumalan teatteri

      Varmasti jokin kettutyttöjen tempaus "luonnonmukaisen" elämän puolesta.
      Tähän maailma menee, kun vihervasemmistopiipertäjät saavat kaikessa tahtonsa läpi. Homoseksuaalisuus poistettiin mielisairauksien listalta 1981. Parin - kolmen kymmenen vuoden päästä varmaan pedofiilit ja koprofiilit luokitellaan seksuaalisiksi vaihtoehdoiksi siinä, missä heterotkin ja heitä on kenties laulajissa, näyttelijöissä ja mikä pahinta ehkä myös opettajissa ja päiväkotiohjaajissa.
      -Kiitokset synkeistä ja haisevista tulevaisuuden näkymistä mm. SETAlle, Vasemmistoliitolle & muille taistolaisille.

    • Trendin huipullako?

      Kun kuulin kakkatyttöjen tempauksesta tänään, kokeilin samaa Audi A8:ni Turusta Helsinkiin. Salon kohdalla sain ranteen paksuisen pöksyyni. Penkin lämmitys oli päällä ja matka sujui mukavasti Helsinkiin asti.

      Huomenna ajan Tampereelle.

    • Artisti maksaa

      Vuosi sitten uutisoitiin, että ihminen on saavuttanut evolutiivisen älykkyyteensä huippupisteen. Onneksi taiteellisuudessa ihminen kehittyy edelleen.

    • PoopAurora

      Two Finnish Journalists Poop Their Pants On A Bus, Write About The Experience

      "Vappu Kaarenoja and Aurora Rämö of Ylioppilaslehti, Finland’s largest student newspaper, planned the act of public defecation for the newspaper’s 100th anniversary issue.

      They detailed the the pooping process, riding the bus with poop in their pants, how their pants felt and smelled and I can only imagine what else."

      http://www.thefrisky.com/2013-02-05/two-finnish-journalists-poop-their-pants-on-a-bus-write-about-the-experience/

    • Kiitos Lukijoillemme

      Surkea juttu. Kukaan ei lue tuommoista.

      Minulla ja sinulla ehkä ensimmäinen kerta kun tutustumme Ylioppilaslehteen.

      ELI HOMMA TOIMI KUIN BUSSIN VESSA !

    • törkeetä

      Paskaa housuissa,ja kusta päässä.
      Turhaan on yhteiskunnan varoja käyteet heidän koulutukseen,kun eivät ole oppineet edes alkeellisempiakaan käytöstapoja.

    • Paskahousut
    • ihmetteleväinen

      pakko sanoa että iljettää.. etenkin kun näyttää siltä, että ilmiö on laajempi/aiheuttaa kopiointia: sarjapaskantaja ( piste ) livejournal ( piste ) com

    • Make shit not war

      Joillain ollut aina tarve herättää huomiota mitää äärimmäisin keinoin:
      Extreme Duudsonit hannkivat mustelmia, murtuneita luita ja palovammoja "TV-katseliojoiden illan ratoksi"
      niille, joiden mielestä "tuutsonit" ovat mammanpoikia, löytyy Circus Mundus Absurbuksen kaltaisia fakiirifriikkejä, jotka eivät kaihda veren vuodatusta esityksissään. Ehkäpä kuitenkin kaikkein pisimmälle mielenosoituksessaan ovat menneet Breivikin kaltaisia teurastajia lukuunottamatta itsensä shokeeravasti julkisesti tappaneet kuten Jan Palach, joka tuikkasi itsensä tuleen 16. tammikuuta 1969, Václavin aukiolla, Prahassa osoittaakseen mieltään Neuvostoliiton miehitystä vastaan. Hänkin oli muuten yliopisto-oppilas .Univerzita Karlova v Prazessa, eli siinä mielessä kakkatyttöjen hengenheimolainen.

    • ksjfhnfn

      Tällainen uutisointi on tarkoituksellista ja edistää kansan tyhmistämistä, jolloin sen yli on valtaapitävien entistä helpompi kävellä ja olla välittämättä enää yhtään mitään. Tämä kansan tyhmistämis trendi on lyöty läpi ihan tarkoituksella, että niillä jolle kaikki valta on keskittynyt, saisi sen pitää myös jatkossa. Tolloja on helppo hallita, eikä niistä enää tarvitse välittää mitään.

    • rrrer

      Tyypillisiä anarkisteja, ei tuollaisilta muuta voi odottaakaan.

    • von Münchausen

      Ja osuivat tarkasti maaliinsa :)

      Eiköhän tarkoitus ollut osoittaa miten HÖLMÖJÄ useimmat tavalliset tosi tv-salkkari-putoius -tallajat ovat!
      Maailmassa tapahtuu aivan oikeasti kamalia asioita, valloitussotia, kidutusta...vaikka mitä. Joku urpo innostuu vasta kakkauutisesta ja närkästyy ikään kuin se olisi kauhein asia tässä maailmassa.

      Nuo kikkareet osuivat todella maaliinsa!

      • Vieno Löyhkä

        Joutaisit hukkumaan lietelantasäiliöön.
        Oikein naatiskelisin näystä!


      • Citizen cititi

        Eli kakki housussa olikin tarkoitettu kuvastamaan maailiman tuskaa. Mutta tiedätkö millä tämä tuska olisi saatu uskottavammaksi. Kakka olisi pitänyt jättää housuun muhimaan muutamaksi viikoksi.
        Kuka vain vanhempi, jolla on jäänyt kakkavaipan vaihto liian myöhäiseen vauvalta, tietää sen tuskan, kun paska polttaa persauksessa.


    • en tajua

      mut miksi muka linja-autoyhtiö on "mukana juonessa" - mitä he siitä hyötyvät

    • Tekokakka tuli

      Takseihin ja Busseihin Paskotaan Kustaan ja Oksennetaan joka viikonloppu.
      Nuoret Tytöt makaavat perjantai öisin Kakat ja pissat pöksyissä puistoissa sammuneina.
      Joten so What ?

    • Kaska

      Se on mainio tuo Veskun "sano kaska" -sketsi. Ja sopii niin hyvin tähän aiheeseen. Juutuubista löytyy hakusanalla "sano kaska"

    • W. W. Hirnuwa

      Tuskin tapahtui. Ei siinä kovin ihmeellistä tarinapäätä tarvitse, jotta kirjoittaa uskottavan novellin.

      • tekokakkiko?

        Aihevalinta kertoo kirjoittajasta.


    • Köntsätkö

      Tällä uutisella olisi nyt yksi vuosi myöhemmin aivan erilainen viihdeuutisarvo ja lukijakunnan ymmärtämys. Mestareilla köntsät housuissa.

    • ....................
    • tikulla silmään

      Vuosipäivän lähestyessä tikunnokkaan nousee taas tuo akateemisen performanssin saavutus.
      Mitä kuuluu ylioppilaslehden sisällöntuottajille nyt?
      Aikanaan hätkäyttävä oli myös juttu Ahtisaaren lentomatkustamisesta.
      Millaista mahtaa nobelistin housuissa olla näinä kireinä aikoina?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      855
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      43
      619
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      558
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      533
    5. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      522
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      468
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      461
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      442
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      407
    Aihe