Ikäkysymys

nuorekas

Onko teillä kokemuksia suhteen onnistumisesta/epäonnistumisesta, kun nainen on miestä yli 10-v vanhempi?

3

608

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äityli

      8v. ja mieheni on nuorempi. Kumpikin yli kolmekymppisiä. Muuten avioliittomme hyvä, mutta vastuuton on mieheni. Se ei johdu iästä vaan jostain muusta, jota yritän selvittää täälläkin.

    • Woman

      Elin kymmenen vuotta yhdessä minua kymmenen vuotta nuoremman miehen kanssa,kaikki sujui muuten hyvin, mutta miehen äiti oli meitä vastaan ja lopulta tuli ero kaiken riidan päälle,päätin että ei enää ikinä nuoremman kans,ja mitä kummaa,taas rakastuin minua kymmenen vuotta nuorempaan, mutta hänen äiti onkin aivan ihana ja uskon tähän suhteeseen täysillä.Mies joka ei ole äitistä eroon päässy niin on vaikea purtava,sen vaan sanon,,,onnea sulle kokeilussa.

    • Muumimamma

      Havainto: riippuu missä iässä ikäero on.
      Jos on esim. 15v. ja 25v. ikä ero on huono juttu paitsi laillisesti, myös siten että molemmat erävät ihan eri maailmoissa.

      Myös 20v. ja 30v. on aikamoinen ero, riippuu tietysti jos 20v. on "ikäistään kypsempi" ja 30v. on "nuorekas".

      Kun ikää on vaikka 30 ja 40, ei ero merkkaa enää oikein mitään. Kun ollaan 70 ja 80, on jo niin paha dementia ettei muista kumpi oli vanhempi :D (vitsi vitsinä)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      279
      5838
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      37
      3396
    3. Sofia Virta: bänet!

      Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.
      Maailman menoa
      143
      2637
    4. "Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"

      "Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää
      Maailman menoa
      221
      2102
    5. Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan

      (Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol
      Maailman menoa
      78
      1635
    6. Otan vielä joskus yhteyttä

      Ja jos et vastaa, niin tulen sinne. Pakko puhua.
      Ikävä
      64
      1057
    7. Niin että miten

      Haluatko oikeasti olla minun kanssa oikeassa elämässä, vai onko tämä vain kirjoittelua
      Ikävä
      77
      991
    8. Nuoriso on tyhmää tutkijat ovat todenneet

      Nyt se on todettu ääneen mitä kaikki ovat jo pitkään epäilleet. Nuoriso on tyhmentynyt tasaiseen tahtiin. Kohta pitää ni
      Sinkut
      126
      856
    9. Ikävä tilanne rikoksen vuoksi Espanjassa - Jari Sillanpää pistää uutta matoa koukkuun

      Jari Sillanpää on ehkä yksi suosituimmista tangokuninkaallisista. Ex-tangokuningas juhli viime syksynä 30 vuotista uraan
      Suomalaiset julkkikset
      9
      855
    10. Tätä ei tv:ssä: Farmi-tippuja Amski rehellisenä ongelmista kuvauksissa

      Ennakkosuosikki Amskidabamski Anne-Mari Tarkkio joutui ulos Farmi Suomi -realitystä. Voimatehtävässä vastakkain asettui
      Tv-sarjat
      11
      804
    Aihe