Silmän alaluomen sisäpinnan rajaus, kuinka saada kestämään?

Moro.
mun ehdottomia lemppareita on musta kajalrajaus silmän alaluomen sisäpinnassa, mutta luontaisesti kosteahkojen silmien takia kaipaisin apua, miten sen saisi pysymään kaikkein parhaiten ja siisteimmin. Mikä olisi paras kajal moiseen? Kokemuksia? Vinkkejä?

Kiitoooos!

4

2466

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tytt.

      Mulle on auttanut hiukan se, että laitan myös yläluomelle samaan paikkaan kajalia.

    • Beayty Balm

      No kannattaa etsiä mahd. pitkäkestoinen kajal, itse en osaa tähän sanoa mikä sellainen olisi, metsästän sitä itsekin. Paras tapa on etsiä netistä arvosteluja tuotteista ja käydä kaupoissa kokeilemassa testereitä. (ei siis silmään vaan käteen ja sitten hankaat ja peset ja kaikkee ja katsot mikä on paras). Sisäkajalin kestoa itse lisään laittamalla mustan kajalin päälle mattaa mustaa luomiväriä ohuella viistopäisellä siveltimellä, varovasti painat luomivärin siihen päälle, se kiinnittää kajalin. Mutta käytä matta luomiväriä! Hile ja glitter hippuset voivat ärsyttää silmiä. Ja en suosittele tätä kikkaa jos käytät piilolinssejä.

    • kokeileppas

      Sisärajauksen saa pysymään hieman paremmin kun ensin vähän pyyhkäisee ja 'kuivaa' sitä sisäpintaa esim ihan vanupuikolla, kannattaa kokeilla. kuivaan ihoon luonnollisestikkin kaikki tarttuu paremmin... :)

    • 1234567

      kävisikö vedenkestävä elyliner?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      421
      2125
    2. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      213
      1819
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      152
      1562
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      123
      1406
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1246
    6. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      259
      1075
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      114
      958
    8. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      18
      922
    9. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      75
      868
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      735
    Aihe