Kannattaako Anttilasta ostaa Williams
W-3000 elektroakustinen kitara? On varmaan huono kun on niin halpa, mutta onko toi/tai yleensä Williamsin kitarat mistään kotoisin?
Kiitos!
Williams
9
4363
Vastaukset
- pokesti
Kanttis kyllä ostaa ihan oikeasta musiikki liikkeestä. Osta vaikka ESP.
- Paska 666
Joo, haista p***ka, eikä maksakkaan kuin 2000€! Jos Esp _Ltd_:tä tarkoitit, niin se onkin ihan eri asia, ne on nimittäin tehty esim. Indonesiassa eivätkä ole mitään maailman laadukkaimpia todellakaan, mutta aloittelijoille ihan ok. Ja ei sitten mitään floikkatalloja ekaan kitaraan, onko selvä? Voin sanoa että järkevää olisi, omistan floikkakitaran itse, ja säätäminen on yhtä tuskaa, tosin siihen tottuu. Mutta olenkin soittanut yli 7v, eli kokemusta kitarakamoista löytyy.
Mutta tuo oikeasta musiikkiliikkeestä ostaminen on kyllä hyvä idea. Tai sitten Thomann, on sen verran halpa paikka että suosittelen aloittelijoille.
- Kaitsu
EIIII!!!!erehdyin itse ostamaan pari vuotta sitten,en suosittele,surkee soundi ja kaula elää,ainoa mikä siitä jäi itselle loppujen lopuksi jäljelle...oli mikki.Sekään ei ollut aivan huipputasoa.EI siis kannata ostaa.
- Paska 666
Ei kannata, siis ihan oikeasti. Nauhat repii kädet verille, kaula on vino, puut on jotain homeista vaneria, metalliosat suurinpiirtein peltisiä, intonaatiota ei saa millään kohdilleen, vire ei pysy jne. jne.
Säästä vaikkapa Yamahan cs40:seen, tai jos sähkökitaraa mielit niin Yamaha Pacifica 112.
http://www.netzmarkt.de/thomann/thoiw3_yamaha_cs_40_prodinfo.html
http://www.netzmarkt.de/thomann/thoiw3_yamaha_pacifica_112x_yns_prodinfo.html
Vahvistimeksi vaikka joku tälläinen (jos siis sähköskeban kelasit ostaa):
http://www.netzmarkt.de/thomann/thoiw3_peavey_rage_158_prodinfo.html
Pääteasteessa on putki, joka saattaa kärytä joskus, uusi maksaa n.10€
Asiallinen paikka kysellä lisää:
http://muusikoiden.net - IMMORTAL6565
vittu paras puoliakustinen kitara koskaan mitä olen omistanut Williasms 3000 jos joku väittää muuta niin on kyllä perän takana vika C D.D, KING
- Muutama_Stratocaster_ym
No jos sitä haluaa vain esitellä ja esittää kitaristia niin onhan se sitten. Mutta jos oikeasti aikoo soittaa niin kannattaa pysyä kaukana noista leluista.
- Anonyymi
Ihan ok aloitelioille.
- Anonyymi
Juu anttilassahan niitä on 2019! Taimi jäähä uutiset kattomata ja lehdet lukematta viimeiseen 5 vuotteeee
- Anonyymi
Joku tuolla alussa kertoi että "ei sitten mitään floikkatallaa aloittelijalle"
Minun eka hevikeppi oli floikkatallalla eikä ollut mitään tuskaa virittäminen, hieman työläämpi mutta kun ajatuksella virittää niin kyllä se onnistuu. Sehän on selvää että jos eka kielen virität ja sitten alat virittämään toista ja jos sitä pitää kiristää niin se eka löytyy, tämän kun tajuaa niin helppo homma...ja loput niksit älyää kun muutaman kerran on virittänyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän502662Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h772268Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on31651En tiedä mitä olet mulle
Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa511150Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.
Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.281986On mullakin
Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi49957- 69864
- 15864
Ikävä edelleen sinua
Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja19769Sekaisin ihastuksesta
Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m54751