Petos..avioliiton kantava voima

Aina puhutaan, että on avioliitto johon liittyy "sinkku" ja pettäminen alkaa.
Mitä sitten kun onkin kaksi avioliittoa joista ne toiset puoliskot treffailevat keskenään ja jaksavat näin omaa avioliittoaan sekä turvaavat lastensa kasvun eheässä perheessä. Näkökulma sekin.
2153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sitten kun käry käy, niin se onkin sitten kaukana se eheä perhe, jäljellä vaan savuava raunio... että näkökulma tämäkin... Koita nyt ajatella asiaa himpan verran pitemmälle, kun vaan siihen asti että kaksi ihmistä vaan pitää hauskaa... Asia nimittäin koskettaa aika montaa ihmistä kuitenkin.

Äänestä

Muuten ihan käypä ratkaisu paitsi eheyttäjät ovat väärässä perheessä.
Näiden treffailevien tulisi koota lapsensa yhteen eheyttääkseen ja
turvatakseen lastensa elämä .

Jos treffailun päämääräänä on lasten elämän turvaaminen.

Miltä se kielletty hedelmä maistuisi kahden perheen lasten pyöriessä
jaloissa huutamassa vaipanvaihtoa ja toisten lasten tapellessa
kaukosäätimestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä vain kirjoitti:

Aina puhutaan, että on avioliitto johon liittyy "sinkku" ja pettäminen alkaa.
Mitä sitten kun onkin kaksi avioliittoa joista ne toiset puoliskot treffailevat keskenään ja jaksavat näin omaa avioliittoaan sekä turvaavat lastensa kasvun eheässä perheessä. Näkökulma sekin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu