Esimerkiksi USA:ssa tai Australiassa asuvien Suomalaisten sukulaisten luokse noiden valtioiden veronmaksajien kustannuksella ? Mitäpä luulette onnistuisko?
Voisko Suomalaiset vaatia perheiden yhdistämistä ???
Tosi on
1493
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kaksi estettä on ihonväri ja uskonto ei onnistu.
Ruotsista kannattaisi myös kysellä suvun yhdistämistä. Monella suomalaisella on lähiomaisiakin Ruotsissa, samoin esm. isovanhempien pikkuserkkuja.
Perheen ja suvun hajottaminen on hyvin vakava juttu. Koko suku, kaikkia maita myöten kärsii siitä.
Valtio kustantakoon matkat edes Ruotsiin, jossa myös valtio huolehtisi koko suvun yhdistämisen. Tukholman keskustasta asunto (4-5 h keittiö ja parveke) ja ostoskupongit tavarataloon ja huonekaluliikkeeseen. Taskurahaa ja kielikurssi kaupanpäälle. Joskus tietysti lomarahat Imatralle,jos suvun mummo asuu siellä!
ainakaan onnistu, mutta ei siellä suomalaisia pysyvästi asujaan, kun se on kehitysmaa ja diktatuuri.
Miksi ei onnistuisi? Pitää vaan hakea sieltä turvapaikkaa ja sanoa, että Suomessa on vainottu mielipiteiden ja poliittisen aktiivisuuden vuoksi. Perhe tulee sitten perässä.
Silläpä tuota kyselin, että ollaanko muualla yhtä hölmöjä kuin Suomessa.
vaan läpi, koska Suomessaa ei vainota ketään.
Suomi ei ole Venäjä, joka vainoaa oppositiota ja vähemmistöjä.
Noinhan se "totuus" virallisesti on.
löytyy todisteet siitä, että sinua vainotaan, voit toki yrittää.
Suomella on erinomainen maine sekä USAssa, että Australiassa, joten aika lailla saat vainoa todistella.
Vai ei vainota totuutta ei saa kertoa mistään hyysäys asiasta.
estää kertomasta?
Ei täällä ole Omonin joukot ovella. kerroit mitä vaan.
Perheenyhdistäminen on hyvä asia.
Nuoret Somali-isät pitäisi pikaisesti lähettää Somaliaan huolehtimaan perheestään.
Eiköhän noilla ole ihan itsellä ne matkarahat ei tarvitse antaa kuin lähtö käsky ja se ei paljon maksa.
Miksi luulla kun voi tietää?
Tieto löytynee kyseisten maiden maahanmuuttoviranomaisten sivuilta. Veikkaan ettet edes yrittänyt etsiä vastausta, vaan haet pikemminkin jonkinlaista mielikuviisi perustuvaa tunteellista tyydytystä.
Tuo on taas tuota saamattomien suomijunttien etukäteisuhriutumista.
Luuletko tosiaankin että tuollaisten paskaviestien suoltamisesta on jotain hyötyä itse fyysisen tilanteen kannalta? Saatte harjoittaa tuota itseruoskintaanne vaikka maailman tappiin asti ilman minkäänlaisia käytännön tuloksia.
Anteeksi unohdin nimeni.
Pirkko Alarännilä- Mugabehara.