Olen 18v poika. Kesän aikana olen huomannut että kävellessä jalkoihin (polvista alaspäin) tulee puristavaa kipua,jopa pieni kävely hesan keskustassakin alkaa tuntu joo liian rankalta jaloille.
Kipu hellittää kun vähän leputttaa jalkoja,mutta pientä kipua on aina välillä jopa ihan nukkumaan menoon asti..
En ole ylipainoinen, enkä muuttenkaan missään rapakunnossa ja kenkätkin ovat ihan hyvät...
Eli missä vika?
kipua jaloissa
2
578
Vastaukset
- ...
takaisin ala-asteelle! se ei ole kenkät vaan KENGÄT!
- Trubadurix
Tuskin ala-asteelle paluu auttaa jalkakipuihin, eihän ne nyt kielioppivirheistä tule!
Jos sulla sattuu olemaan omalääkäri, niin kerro hänelle oireista. Voi tietysti olla, että väittää kasvukivuiksi...
Seuraavaksi voisit kokeilla vaikka sitä Hirudoidia, mitä mainostetaan tai kylmiä ja kuumia jalkakylpyjä (ne panevat verenkiertoon vauhtia ja verenkierron häiriöt on aika yleisiä nuorillakin). Siis kuumaa ja kylmää vettä vuorotellen vaikka suihkulla jaloille. (Niin kuumaa kuin sietää ja niin kylmää kuin sietää...)
Diabetes aiheuttaa myös jalkasärkyjä, joten verensokeritkin kannattaa tarkistaa.
Nää nyt oli vain tällaisia "äipän" mietteitä, mutta eihän jatkuva kipu nuorella miehellä ole ookoo, nythän sun pitäisi vielä voida mennä ja liikkua.
(Intissä muuten kannattaa sitten tutkituttaa kaikki vaivat ja valittaa kaikki kivut ja hankkia silmälasit ym. kun valtio ne ystävällisesti kustantaa...)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1792688- 1642509
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182187Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612063Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31729"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591444Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2041420Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2251163Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931128Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701073