Työvoimatoimisto tarjosi töitä

Töitä tarjottiin, ja sitten niitä ei ollutkaan pakko ottaa vastaan....

http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/56909-tarjosi-toita-19-vuotiaalle-tyovoimatoimisto-pyysi-anteeksi-saksassa
1115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä on vaan nykynuoret sellaisia hienohelmoja, jos vaan vähänkin on likaisempi työ tarjolla niin ei viitsitä ottaa sitä vastaan.

Pitäisi tämänkin neidin vain ottaa työ-kalu kauniiseen käteen ja panna parastaan.

(tämä kommentti on satiiria eikä edusta kirjoittaneen mielipiteitä)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ja pyysi anteeksi kirjoitti:

Töitä tarjottiin, ja sitten niitä ei ollutkaan pakko ottaa vastaan....

http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/56909-tarjosi-toita-19-vuotiaalle-tyovoimatoimisto-pyysi-anteeksi-saksassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu