Mikä kondomi olisi sellainen joka antaa miehelle enemmän kestävyyttä? Joka olisi paksu ja onko niissä jotain puudutetta että ei tuntuisi niin hyvälle ja jaksaisi ja pystyisi rakastelemaan kauemmin?
"puuduttavaa" kondomia?
5
2750
Vastaukset
- kaalimato.com
Hei,
Tässä on sinulle kaksi vaihtoehtoa meillä myynnissä olevista kondomeista jotka sisältävät puudutusainetta (bentsokaiinia).
http://www.kaalimato.com/catalog/SAFEX Delay_p_4278.html
http://www.kaalimato.com/catalog/Durex Performa Kondomi 10 kpl_p_8586.html
Yksi keino jarruttaa herkkää siemensyöksyä yhdynnän aikana on huolehtia siitä, että on saanut siemensyöksyn ja/tai orgasmin ennen yhdyntää esim. sooloseksin avulla.
Myös lantionpohjalihasten harjoittaminen voi auttaa hallitsemaan herkkää siemensyöksyä. Toiset saavat apua penisrenkaasta.
Terveisin
Kaalimato.com - Tämä voi auttaa
Jos sinulla on herkkä siemensyöksy, eli oikeasti tulet reisille kun vähän koskettaa, niin kokeile tätä keinoa.
1. Masturboi siihen pisteeseen asti että saat melkein orgasmin. Yritä nyt rentoutua niin hyvin kuin vaan voit, ja rentouta erityisesti lantion alueen lihakset.
2 Nyt hiljalleen hyväilet terskan alapuolta (älä kierrä kättä kalun ympärille, äläkä hyväile terskan yläpuolelta!), niin että orgasmi tulee. Heti kun orgasmi tuntuu tulevan, lopetat hyväilyn ja vedät kädet pois kalun läheltä. Pysy rentona vaikka kuinka haluttaisi jännittää lihaksia ja anna sperman tulla. Jos jännität lihaksia, niin silloin on hyvin todennkäköistä että ejakulaatio laukaisee myös orgasmin.
(tämä harjoitus todistaa sen että ejakulaatio ja orgasmi ovat kaksi eri asiaa!)
3. Pysyttele rentona ja anna sperman valua rauhassa. Pysy täysin liikkumattomana noin 30 sekuntia ja laske 30 rauhassa. Vasta kun kalun sykintä lakkaa, voit koskettaa sitä uudelleen.
4. Jos olet tehnyt kaiken oikein, eli olet saanut ejakulaation, mutta orgasmi on jäänyt kesken, peniksesi pitäisi olla kova kuin rautakanki vieläkin.
Nyt ole varovainen, sillä seuraava orgasmi tulee hyvin yllättäen.
5. Jatka terskan alapuolen hyväilyä uudestaan, kunnes taas tunnet saavasi orgasmin. Jätä se jälleen kesken kuten edellä kuvailin ja anna sperman valua.
6. Jatka tuota samaa harjoitetta aina siihen pisteeseen saakka, ettei spermaa enää tule. Siihen pitäisi riittää viisi tai kuusi kertaa.
Muista ettet vedä orgasmiin kuin vasta sen jälkeen kun spermaa ei enää ejakulaatiossa tule. Tässä vaiheessa voi olla mahdollista että saat jatkuvan orgasmin, eli voit jatkaa masturbointia kunnes pää ei enää kestä mutta sitä ei välttämättä tapahdu.
Jos epäonnistut ensimmäisellä kerralla, eli saat ejakulaation kanssa myös orgasmin, kokeile seuraavalla kerralla uudestaan.
Tuo harjoite auttaa sekä ennenaikaiseen siemensyöksyyn, että myöskin niiden seksiaddiktien kohdalla jotka eivät tunne saavansa tarpeeksi yhdestä orgasmista ja olisivat pian valmiita masturboimaan tai harrastamaan seksiä uudestaan.
HUOM! Ellei ongelmia ole pikaisen siemensyöksyn tai seksiaddiktion kanssa, tuota harjoitetta ei kannata tehdä koska se voi viedä halut jopa pariksi päiväksi! Ennenaikaisesta siemensyöksystä kärsivien kannattaa tehdä tuo harjoite noin 6 - 12 tuntia ennen mahdollista seksikertaa, seksiaddiktien aina silloin kun haluttaa. - Kondooomi
Ohhoh tuollaisesta en ole kuullutkaan koskaan :O Pitänee testata :)
Jos joku lukee kellä on tuosta kokemusta tai kokeilee niin tänne viestiä miten meni!! - Anonyymi
Olen käyttänyt puuduttavaa kondomia jonkin aikaa ja nyt pystyn helposti panemaan 15 - 20 minuuttia. Ennen tuli melkein heti, kun työnsin sisään. laitan kondomin heti päälle, kun alkaa seistä, niin ehtii vaikuttamaan esileikin ajan. Vaimokin ehtii saada orgasmin tai joskus jopa kaksi.
- Anonyymi00005
Kyllä minullakin toimii hyvin, pystyn helposti panemaan 20 - 30 minuuttia laukeamatta. Normaali kondomilla ehkä 5 minuuttia, niin sitten kyllä lähtee, vaikka kuinka yritää pidatellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642032Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899