Hei! Olen nuori tyttö, jolla on selluliittia reisissä ja takapuolessa, aika rutkasti! Olen normaali painoinen ja haluaisin kesäksi reidet siihen kuntoon että kehtaa olla kesämekoilla ilman häpeää. Ruokavalio ei ole kummemmin epäterveellinen ja olen vaihtanut jo herkut hedelmiin. Kuntosali mahdollisuus on ja lenkkeilyt ja kotona on painot ja kahvakuula. Miten saisin kesään mennessä selluliitit pois? Hyviä vinkkejä tarvitaan !
Vastaukset 5
- 20+10
Ihan siis takuuvarma keino on alottaa kuivaharjaus mahdollisimman pian. Ja niin monta kertaa päivässä ku vaan ehtii. Kolme-neljä kertaa n.20min päivässä, ni saa nopeita tuloksia. Toinen keino, joka kannattaa alottaa ton lisäks, on kylmä vesi. Eli vaik lämpimän suihkun lopuks vesi jääkylmälle, ja käy ainaki noi ongelmakohdat läpi, ellei tahdo kokonaan kylmää suihkua niskaan.
En tajuu miten ihmiset ostaa kalliita selluliittivoiteita, kun on jo kuitenki todettu toi kuivaharjaus parhaaks keinoks päästä eroon selluliitista. Ite oon jo vuosia tehny tätä, ja aina ku alan jättää vähemmälle, ilmestyy selluliittia jonnekkin. Tän alottaessani paino myös tippui, vaikken mitenkään muutoin muuttanu elintapoja.
Ihmeessä nyt vaan kaikki kuivaharjaamaan!- tietämätön
mitä se kuivaharjaus on? siis millä tehdään?
Itse luin ton "kuppausglubi"-ketjun ja hankin sellaset kupit itelle. aloittelen vasta.. - kuivaharjaaja
tietämätön kirjoitti:
mitä se kuivaharjaus on? siis millä tehdään?
Itse luin ton "kuppausglubi"-ketjun ja hankin sellaset kupit itelle. aloittelen vasta..Kuivaharjaus tehdään siis esim kuivalla pesuharjalla. Itse käytän noita hanskoja, joita myydään aika laajalti kaikissa perus ruokakaupoissa. Omani on honkkarista, maksoi euron kpl.
On kyllä myös itelläni toiminu uskomattoman hyvin, vaikken liikuntaa juurikaan harrasta... Eli pyörivin liikkein alotetaan jalkapohjista, jaloista, jne. Sydämeen päin kuitenki aina, tehostaa pintaverenkiertoa niin et voi joitain sairauksia potevalle olla haitallista tehdä väärässä järjestyksessä.
Tän jälkeen olo tosiaan on yhtä virkee ku ois just ottanu kylmän suihkun. - summerfit
kuivaharjaaja kirjoitti:
Kuivaharjaus tehdään siis esim kuivalla pesuharjalla. Itse käytän noita hanskoja, joita myydään aika laajalti kaikissa perus ruokakaupoissa. Omani on honkkarista, maksoi euron kpl.
On kyllä myös itelläni toiminu uskomattoman hyvin, vaikken liikuntaa juurikaan harrasta... Eli pyörivin liikkein alotetaan jalkapohjista, jaloista, jne. Sydämeen päin kuitenki aina, tehostaa pintaverenkiertoa niin et voi joitain sairauksia potevalle olla haitallista tehdä väärässä järjestyksessä.
Tän jälkeen olo tosiaan on yhtä virkee ku ois just ottanu kylmän suihkun.käykö esim. vampun karhea puoli tuohon tarkoitukseen kun pesuharjaa ei taida meiltä löytyä?
- 6+15
Kiinteyttäviä liikesarjoja kannattaa myös tehdä, kuten kyykkyjä, varpaille nousuja siten, että toinen jalka on ojennettuna esim tuolin päälle jne. Kun iho ja pintakerros on kiinteä niin selluliittikaan ei tule niin selkeästi näkyviin vaikka sitä vähän olisikin. Itse teen näitä liikesarjoja samalla kun työntelen toisella kädellä vauvaa nukkumaan vaunuissa, katson TV:tä, sekoittelen ruokakattilaa samalla jne niin ei tarvitse erikseen varata aikaa kiireisen arjen keskellä jumppatuokioihin. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1221754Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91867Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja148812- 60790
Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35762Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔46666Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat42647Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö257639- 68613
Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol33587