Miksi kynsiä ei hoideta asiallisesti?

tell me please why

Suurin osa (suomalaisista) naisista ei hoida kynsiään. Useilla ne ovat viilaamattomat, eripituiset, lohkeilleet, pureskellut ja jos on lakkaa, se on yleensä halkeillut eikä sitä poisteta siististi. Toiset taas laittavat huonolaatuiset tekokynnet, joista huomaa heti että kyseessä on feikit.

Olen huomannut että vain harvoilla on siistit ja huolitellut kynnet. Itse hoidan kynsiäni aina kun huomaan niissä olevan lakan lohkeilevan tai muuten kun hoidolle on tarvetta. Miksi näin on? Miksi kynsien kunnon merkitystä vähätellään ja miksi ei haluta käyttää sitä pientä määrää aikaa kynsien hoitamiseen, vaikka ei olisi parempaakaan tekemistä? Kynnetkin vaikuttavat yleisvaikutelmaan, ja jos sinulla on huonosti hoidetut kynnet, voit vaikuttaa epäsiistiltä yms.

5

389

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gynnet

      hoitakoot ne joita homma kiinnostaa. eihän kaikkia kiinnosta muutenkaan ulkoinen habitus, tai edes terveys. meit on moneen junaan. ja hyvä niin.

    • joopajoo..

      Jo on murheet..get a life! :D

    • Pidän huolta kynsist
    • Totuus asiasta

      Samasta syystä kuin Venäläinen nainen on tyylikäs verrattuna suomalaiseen tuulipukunaiseen. Suomalainen nainen ei ymmärrä, että naisellisuus vaatii työtä.
      Ollaan kuin mitäkin rekkakuskeja ja vielä leuhkitaan sillä.

    • kato peiliin vaan

      venäläisethän on ihan hirveen rasvatukkia ja tyylittömiä. se että hiuksissa on mittaa ja kävellään korkkareilla polvet koukussa on kaikkea muuta kuin kaunista ja tyylikästä.. vähän sama kuin tuo jenkkityyli. kaikki naiset on samasta muotista ei mitään persoonallisuutta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      132
      1563
    2. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      143
      836
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      219
      795
    4. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      34
      736
    5. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      72
      728
    6. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      717
    7. 49
      662
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      63
      588
    9. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      77
      570
    10. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      551
    Aihe