Suurin osa (suomalaisista) naisista ei hoida kynsiään. Useilla ne ovat viilaamattomat, eripituiset, lohkeilleet, pureskellut ja jos on lakkaa, se on yleensä halkeillut eikä sitä poisteta siististi. Toiset taas laittavat huonolaatuiset tekokynnet, joista huomaa heti että kyseessä on feikit.
Olen huomannut että vain harvoilla on siistit ja huolitellut kynnet. Itse hoidan kynsiäni aina kun huomaan niissä olevan lakan lohkeilevan tai muuten kun hoidolle on tarvetta. Miksi näin on? Miksi kynsien kunnon merkitystä vähätellään ja miksi ei haluta käyttää sitä pientä määrää aikaa kynsien hoitamiseen, vaikka ei olisi parempaakaan tekemistä? Kynnetkin vaikuttavat yleisvaikutelmaan, ja jos sinulla on huonosti hoidetut kynnet, voit vaikuttaa epäsiistiltä yms.
Miksi kynsiä ei hoideta asiallisesti?
5
275
Vastaukset
- gynnet
hoitakoot ne joita homma kiinnostaa. eihän kaikkia kiinnosta muutenkaan ulkoinen habitus, tai edes terveys. meit on moneen junaan. ja hyvä niin.
- joopajoo..
Jo on murheet..get a life! :D
- Pidän huolta kynsist
http://www.facebook.com/groups/556357774384171/?notif_t=group_r2j (siinä teille) :) Itse tykkään.
- Totuus asiasta
Samasta syystä kuin Venäläinen nainen on tyylikäs verrattuna suomalaiseen tuulipukunaiseen. Suomalainen nainen ei ymmärrä, että naisellisuus vaatii työtä.
Ollaan kuin mitäkin rekkakuskeja ja vielä leuhkitaan sillä. - kato peiliin vaan
venäläisethän on ihan hirveen rasvatukkia ja tyylittömiä. se että hiuksissa on mittaa ja kävellään korkkareilla polvet koukussa on kaikkea muuta kuin kaunista ja tyylikästä.. vähän sama kuin tuo jenkkityyli. kaikki naiset on samasta muotista ei mitään persoonallisuutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 905157
- 534056
- 252169
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s271847Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161785- 151434
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹281230Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗201036T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43981- 21980