Mikä ihme vaimoani vaivaa? Meillä on 6 kk ikäinen lapsi, joka tällä hetkellä nukkuu hieman huonosti. Yö valvomiset ja heräämiset on järjestetty niin, että minä hoidan ne 3 asti yöllä ja puoliso loppuyön. Itse menen aamulla 7 töihin, joten yritän nukkua edes hieman. Ongelma vain on se, että mikään ei tunnu riittävän. Valmistin eilen lapselle töiden jälkeen soseet ja meille ruuan. Samalla katsoin lasta ja leikin hänen kanssaan, kun vaimo meni nukkumaan. Käytin koirat ulkona ja tulin hetkeksi lepäämään sohvalle. Heti alkaa nalkutus, että en tee mitään. En viitsi lähteä kiistelemään tai väittelemään hänen kanssaan. Itse kyllä odottaa kaikkea valmiiksi ja lueskelee fb:tä. Itse ei kerkiä tekemään mitään kun lapsi vie kaiken huomion. Kertokaa nyt kokeneemmat helpottaako yhtään lapsen kasvaessa vai hoidanko kahta lasta yhtäaikaa? Seksielämä on aika vähäistä ja ymmärrän kyllä häntäkin. Säälistä kuulemma saan kerran kuukaudessa.
Mitä ihmettä
Xot33
372
0Äänestä
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kuulostaa väsymykseltä/ masennukselta. Jutelkaa ja hakekaa apua enne ku pahenee..
Väsymys taitaa olla takana.Mutta sinä teet kyllä osuutesi ja käyt vielä töissäkin.Koetapas seuraavan kerran kun vaimo alkaa nalkuttaa tuoda miten paljon sinä myös osallistut..ja eikö sitä huomata-sinäkin varmasti olet väsynyt.Jos ei tasoitu tuo tilanne niin sitten vaimollais voi olla masennustakin tai jotakin muuta vaikka kilpirauhasen vajaatoimintaa,.Tsemppiä pienen perheelle.
Sanot ihan suoraan muijallesi että se jokao n kotna hoitaa kodin ja sinä tuot rahan taloon niin helpottaa ja älä rupea palvelemaan vaimoasi koska se pahenee jatkuvasti ja milloin sinä kerkiät omiin harrastuksii. Snaot muijallesi ihna suoraan että tuollainen valittaminen on ihna hanurista ja kysyppä mikä vaivaa ja tuo seksihomaa kerran kuussa on miehlle aika vähän ja taitaa teidan liito olla lopussa jos tyyli eimuutu.